به این دلایل از مصرف جوانه‌های گیاهی غافل نشوید

جوانه گیاهان فوایدی متفاوتی برای بدن دارند و در اکثر موارد باید به صورت خام مصرف شوند.

به این دلایل از مصرف جوانه‌های گیاهی غافل نشویددکتر رشیدی متخصص تغذیه در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت:جوانه گیاهان منبع غنی از ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند که از جمله آن می توان به جوانه گیاه گندم، جوانه ماش، جوانه شبدر اشاره کرد.

وی با بیان اینکه جوانه گندم نقش قابل توجهی در کاهش سرطان دارد، افزود:جوانه گندم به دلیل داشتن ویتامین E در رفع چین و چروک موثر است علاوه بر آن به خاطر داشتن سلینوم و منیزیم اثر قابل توجهی در کاهش خطر ابتلا به سرطان خواهد داشت.

این متخصص تغذیه پیرامون فواید مصرف جوانه شبدر اظهار کرد:مصرف این گیاه نیز می تواند به زنانی که به مرحله یائسگی رسیده‌اند در کاهش اثرات منفی حاضر از آن نظیر بدخلقی کمک شایانی کند.

رشیدی از جوانه ماش به عنوان عاملی در جهت افزایش شیر مادران یاد کرد و افزود: جوانه ماش به دلیل داشتن پروتئین، ویتامین و کربوهیدرات بالا نقش بسزایی در افزایش شیر مادران شیرده دارد.

وی در خصوص نحوه مصرف جوانه‌ها خاطر نشان کرد: جوانه‌ها باید به صورت خام مصرف شوند اما در مواردی می شود آنها را با حرارت کم و مدت زمان کوتاه مصرف کرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب