کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 4 پاسخ- 10 فروردین 95

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 4 پاسخ- 10 فروردین 95

یک سؤال، 4 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


نتیجه‌ی آزمون 7 فروردین خیلی امیدوارکننده نبود. داشته‌هایم بیش‌تر مربوط به مباحث سال چهارم است و روی آن‌ها حساب می‌کنم.

پاسخ 1- هنوز هم فرصت دارید. به هر حال مباحث پایه هم سهم مهمی در کنکور شما خواهند داشت. پس باید سعی کنید با برنامه‌ریزی درست و توجه بیش‌تر به درس‌های پایه، ضمن حفظ موقعیت درس‌های پیش به ارتقای درس‌های پایه هم کمک کنید.

حسن ایزدی

پاسخ 2- شرایط آزمون 7 فروردین را نسبت به آزمون 9 بهمن مقایسه کنید. باید از نتایج این مقایسه در زمان جمع‌بندی نهاییِ پروژه‌ی 8 به‌خوبی استفاده کنید. آن زمان باید از همیشه سخت‌کوش‌تر باشید. فرصتی برای ناامیدی نیست و وقت برداشتن گام‌های نهایی فرا رسیده است. در دو هفته‌ی آینده باید جمع‌بندی قابل قبولی از مباحث سال چهارم در بخش نیم‌سال اول داشته باشید تا به‌خوبی به تثبیت نقاط قوت شخصی‌تان پرداخته باشید. در ادامه‌ی آزمون‌ها یعنی در طول پروژه‌ی 7 نیز مباحث نیم‌سال دوم سال چهارم را با جدیت دنبال کنید. این یعنی تکیه بر نقاط قوت.

حسام زینی لشکاجانی

پاسخ 3- بخش مهمی از مسیر مطالعه‌ی درس‌های پیش و پایه باقی مانده است و هنوز فرصت جبران به پایان نرسیده است. بخشی از درس‌های سال چهارم را در آزمون 20 فروردین جمع‌بندی کنید. پروژه‌ی 7 را به تمام کردن درس‌های پیش و باقی‌مانده‌ی درس‌های پایه اختصاص دهید. کل مباحث پیش و پایه را به روش سه روز یک‌بار جمع‌بندی کنید و با ارزیابی کارنامه‌ی 7 فروردین و شناخت نقاط قوت و ضعف، فرصت جبران مؤثر به خودتان بدهید و تا پروژه‌ی 8 تصمیم بگیرید ناامیدی را از خودتان ناامید کنید.

سارا شفافی

پاسخ 4- آزمون بعدی مرور درس‌های سال چهارم است. می‌توانید در این آزمون وضعیت خود را با توجه به این‌که در درس‌های سال چهارم قوی‌تر هستید ارزیابی کنید. برای درس‌های آزمون 20 فروردین برنامه‌ریزی کنید و سعی کنید نقاط قوت خود را تقویت کرده و به جبران نقاط ضعف خود بپردازید. این آزمون بهترین فرصت برای جمع‌بندی درس‌های سال چهارم است. با برنامه‌ریزی دقیق و توجه به مباحث می‌توانید گام بزرگی در پیشرفت خود حاصل کنید.

محمد تره‌باری

خرید کتاب