نکات طلایی برای دوران طلایی

دوران طلایی نوروز از 22 اسفند شروع می‌شود. این دوره به دو دوره شامل مرور مباحث پایه و تکمیل و پایدار کردن مطالب پیش 1 تقسیم می‌شود.

نکات طلایی برای دوران طلایی

دوران طلایی نوروز از 22 اسفند شروع می‌شود. این دوره به دو دوره شامل مرور مباحث پایه و تکمیل و پایدار کردن مطالب پیش 1 تقسیم می‌شود.

برای دانش‌آموزان مقطع سوم دبیرستان نیز این آزمون در تاریخ 7 و 20 فروردین برگزار می‌شود که برای آمادگی امتحان نهایی آن‌ها نیز تأثیر بسزایی خواهد داشت.

در دوران طلایی هدف اصلی سه چیز خواهد بود:

  • تثبیت آموخته‌ها و تکمیل یادگیری‌های کامل به پایدار

با شناسایی نقاط قوت و نقطه‌ی مثبت پایدار توسط کارنامه، پنج نوع درس و رنگ‌آمیزی این نقاط در تابلو نوروز می‌توانید تمرین‌های کتاب نوروز و کتاب جمع‌بندی پایه و پیش را حل کرده و نکات مشترک، مفهومی و تلفیقی را از این منبع استخراج کنید و در کتاب خودآموزی بنویسید تا بتوانید یادگیری‌های کامل و مثبت خود را پایدار کنید. منظور از پایداری بدین معناست که طراحان هر نوع تمرین و تست را تلفیق کنند بتوانید تیپ سؤال را شناسایی کنید و پاسخ و گزینه‌ی صحیح را پیدا کنید.

  • تبدیل یادگیری‌های ناقص به یادگیری کامل

منظور از یادگیری‌های ناقص همان قسمت‌هایی از کتاب است که هنگام پاسخ دادن به سؤالات تستی و حل تمرین‌های تشریحی دچار شک شده‌اید یا قسمتی از سؤال را فراموش کرده‌اید یا به صورت سطحی مطلب را یاد گرفته‌اید. شناسایی این قسمت‌ها همان نقاط مهم و اصلی شما هستند که در کتاب خودآموزی‌تان به‌راحتی قابل شناسایی هستند، در صورتی که کم‌کاری کرده‌اید و کتاب خودآموزی خود را تکمیل نکرده‌اید می‌توانید به سراغ کتاب خودآموزی الکترونیکی خود در سایت کانون در صفحه‌ی شخصی‌تان مراجعه کنید و با بازدید این ابزار الکترونیکی کتاب خودآموزی خود را تکمیل کنید.

  • شناسایی مباحث زودبازده و پربودجه

با توجه به بودجه‌بندی کنکور و بارم‌بندی امتحانات نهایی می‌توانید مباحثی را که از نظر شما آسان‌تر و قابل هضم‌تر هستند شناسایی کنید و در برنامه‌ی خود قرار دهید تا نقطه‌های آبی‌رنگ شما در کارنامه‌ی 5 نوع درس بیش‌تر شود.

  • کاری‌های کوچک ولی بااهمیت انجام دهید.

مطالعه‌ی کلمات عربی، زبان، ادبیات، توسط جعبه‌ی لایتنر

مطالعه‌ی هفتگی چند شکل از کتاب شکل‌ها و نمودارهای کتاب شیمی و کتاب زیست تصویری

مطالعه‌ی روزانه‌ی چند آرایه‌ی ادبی یا چند تست قرابت معنایی

مطالعه‌ی روزانه‌ی چند آیه از کتاب آیات و روایات یا کتاب آبی دین و زندگی

مطالعه‌ی روزانه‌ی یک ریدینگ یا کلوزتست از کتاب زرد ریدینگ