تطیلات نوروزی، بهترین زمان برای مطالعه و مرور

برخی از دانش‌آموزان روزهای عید را زمان استراحت می‌دانند و برنامه‌ی خاص و ویژه‌ای برای آن ندارند، اما واقعیت این گونه نیست.

تطیلات نوروزی، بهترین زمان برای مطالعه و مرور

برخی از دانش‌آموزان روزهای عید را زمان استراحت می‌دانند و برنامه‌ی خاص و ویژه‌ای برای آن ندارند، اما واقعیت این گونه نیست. بسیاری از دانش‌آموزان می‌دانند که یک روز از این ایام چه ارزشی دارد. زمان برای تفریح و مسافرت بسیار است. در حالی که دوستانتان در حال سفر هستند شما با دوره کردن درس‌های گذشته که اولین گام در آماده شدن برای بخش پایانی سال است می‌توانید آن‌ها را از میدان رقابت خارج کنید.

اولین نکته‌ای که باید در برنامه‌های خود در نظر بگیرید آن است که نگاهی به درس‌هایی که تا کنون داشته‌اید بیندازید و آخرین مباحث هر درس را کمی دوره کنید تا درس‌ها یادآوری شوند. پس از دوره کردن به سراغ درس‌هایی بروید که هنوز به شما درس داده نشده و کمی جلوتر از مدرسه پیش بروید تا در کلاس درس مباحث بیش‌تر در ذهن شما حک شود. دانش‌آموزان کنکوری نیز بهتر است ایام نوروز را به جمع‌بندی درس‌های سال چهارم اختصاص دهند و با رفع اشکالات مربوط به آن برای مرحله‌ی آخر که مرور همه‌ی درس‌هاست آماده باشند. پس به یاد داشته باشید که داشتن یک برنامه‌‌ریزی درسی مناسب گامی مؤثر در داشتن یک نوروز تحصیلی است.