تاثیر مصرف ویتامین C در پیشگیری از آب مروارید

در حالی که بسیاری معتقد به خواص ویتامین C در پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی هستند، مطالعه جدید محققان نشان می‌دهد که ممکن است این ماده مغذی به پیشگیری از آب مروارید هم کمک کند.

تاثیر مصرف ویتامین C در پیشگیری از آب مروارید

محققان دانشگاه کینگز لندن در مطالعه اخیر خود دریافتند که مصرف ویتامین C به پیشگیری از روند پیشرفت آب مروارید کمک می کند.

دکتر کریستوفر هاموند، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «در حالیکه نمی توان به طور کامل از ابتلا به بیماری آب مروارید پیشگیری کرد، اما ممکن است بتوانیم با مصرف رژیم غذایی غنی از ویتامین C شروع آن را به تاخیر بیاندازیم.»

به گفته محققان، بیماری آب مروارید به طور طبیعی با افزایش سن روی می دهد و موجب تیره شدن عدسی چشم می شود. این مشکل قابل رفع است اما همچنان علت اصلی نابینایی در سطح جهان است.

این مطالعه جدید شامل ۱۰۰۰ دوقلوی زن ۶۰ ساله در بریتانیا بود. محققان دریافتند آن دسته از افرادی که رژیم غذایی شان غنی از مقادیر بالای ویتامین C بود، در طول مدت ۱۰ سال یک سوم کمتر در معرض ابتلا به اب مروارید قرار داشتند.

اگرچه محققان دریافتند که مصرف این ویتامین به شکل مکمل های غذایی به کاهش این ریسک نمی انجامد.

بر اساس این یافته ها، تیم هاموند بر این باور است که ژنتیک فرد ۳۵ درصد در ریسک ابتلا به آب مروارید نقش دارد، در حالیکه رژیم غذایی و سایر عوامل زیست محیطی ۶۵ درصد باقیمانده را دربرمی گیرند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
تدریس ویژه مناطق زلزله زده - سینتیک شیمیایی
چهارم ریاضی     دبیر : علیرضا علمداری