معرفی خرگوش دریایی بنفش

خرگوش‌های دریایی یا برهنه آبششان به این نام‌ها خوانده می‌شوند زیرا بیشتر آنها دارای شاخه هایی گوش مانند در اطراف سر خود هستند که آنها را به خرگوش‌ها شبیه می‌کند .

معرفی خرگوش دریایی بنفش

معرفی خرگوش دریایی بنفش : خرگوش های دریایی یا برهنه آبششان به این نام ها خوانده می شوند زیرا بیشتر آنها دارای شاخه هایی گوش مانند در اطراف سر خود هستند که آنها را به خرگوش ها شبیه می کند .

و از نظر بیولوژیک پره های آبشش های آنها در خارج از بدن آنها و بدون پوشش قرار گرفته است و این موضوع به آنها نام برهنه آبششان را داده است. برخی از اعضاء این خانواده از جمله دشمن های طبیعی برای حذف جلبک ها، کرم های پهن و یا شقایق های شیشه ای می باشند اما در مورد تعداد زیادی از اعضاء این خانواده رژیم غذایی شناخته شده ای برای آنها شناخته نشده است .

به خصوص که برخی از اعضاء این خانواده به خوردن اسفنج ها و پلیپ می پردازند. برخی از گونه های بسیار زیبا توسط آکواریوم داران نگهداری می شود اما لازم است به تغییر پارامتر های آب و همچنین میزان نیترات آب توجه بسیار زیادی داشته باشید همچنین این آبزیان به وجود مقادیر بسیار پایین مس نیز حساس هستند و به سرعت از بین خواهند رفت. نگهداری از این آبزیان در آکواریوم های مرجانی کوچک و توسط افراد تازه کار توصیه نمی شود و لازم است توسط افراد حرفه ای در آکواریوم هایی با شرایط بسیار پایدار نگهداری شوند.
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی با در نظر گرفتن شرایط خاص
نام انگلیسی Bullock’s Nudibranch
نام علمی Hypselodoris bullocki
پرورشی دریایی
مناسب برای پاکسازی بلی
حداقل اندازه آکواریم ۲۱۰ liter
سختی نگهداری فقط برای حرفه ای ها
رفتار صلح طلب
حداکثر اندازه ۵ cm
فرم رنگی بنفش، صورتی، زرد، آبی
مبدا اقیانوس هند و آرام
مناسب برای تازه کارها خیر
شرایط آب ۸٫۱-۸٫۴ PH / 8-12 dKH / 22-26 °C / چگالی ۱٫۰۲۳-۱٫۰۲۵

منبع :

همایش جمع بندی علوم اجتماعی حل سوالات کنکور 96 بخش اول
چهارم انسانی     دبیر : آزیتا بیدقی