ارزیابی و تحلیل آزمون 7 فروردین گروه چهارم انسانی

در آزمون 7 فروردین شما در یک آزمون جمع‌بندی شرکت نمودید.

ارزیابی و تحلیل آزمون 7 فروردین گروه چهارم انسانی

دوست خوب کانوني؛ سلام و عيدتان مبارك!

در آزمون 7 فروردين شما در يك آزمون جمع‌بندي شركت نموديد. در واقع، آزمون 7 فروردين آزموني بود كه شما را وادار نمود تا در جلسه‌‌ي آزمون، حجم نسبتاً زيادي از مباحث را در ذهن خود جمع‌بندی و مرور كرده و با تجربه‌ي يك آزمون نسبتاً جامع، خود را هرچه بيش‌تر براي شركت در كنكور سراسري آماده نماييد. آزمون 7 فروردين، «آزموني جامع» از کل مباحث درس‌هاي پايه‌ بود تا شما با يک ارزيابي جامع از وضعيت تحصيلي خود در خصوص درس‌هاي پايه، به استقبال دوران جمع‌بندي برويد.

در آزمون 7 فروردين چه گذشت؟

الف) وضعيت سيستم‌ ده‌دهي (چند از ده) درس‌هاي اختصاصي:

براي آن‌که اطلاعات استخراج شده از سيستم ده‌دهي آزمون امروز، حالت کاربردي و مفيدي براي شما داشته باشد و در حد يک اطلاع‌رساني صرف از سوي ما به شما باقي نماند؛ خواهشمنديم تا اطلاعات کلي مندرج در جداول زير را با نتيجه‌اي که شما شخصاً در آزمون امروز کسب نموده‌ايد، مقايسه کنيد. از نتايج حاصل از اين مقايسه مي‌توانيد براي بهبود رتبه و تراز خود در آزمون آينده  بهره ببريد.

خانه‌هاي زرد به اين معني است كه سطح دشواري سؤال‌ها يك واحد از سطح دشواري ميانگين سؤال‌هاي كنكورهاي سه سال اخير دشوارتر بوده و رنگ قرمز به معني دو واحد دشوارتر است. از سوي ديگر رنگ سبز به معني يك واحد آسان‌تر و رنگ آبي به معني دو واحد آسان‌تر مي‌باشد. خانه‌هاي سفيد رنگ نيز انطباق آزمون با معيار كنكور را نشان مي‌دهند.

ارزیابی و تحلیل آزمون 7 فروردین گروه چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 7 فروردین گروه چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 7 فروردین گروه چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 7 فروردین گروه چهارم انسانی

 از مجموع 68 خانه مربوط به سیستم دهدهی آزمون 7 فروردين:

34 خانه زرد است؛ یعنی يك واحد دشوارتر از معیار کنکور سراسری

14 خانه قرمز است؛ یعنی دو واحد دشوارتر از معیار کنکور سراسری

13 خانه سفید است؛ یعنی دقیقاً منطبق بر معیار کنکور سراسری

5 خانه سبز است؛ یعنی يك واحد آسان‌تر از معیار کنکور سراسری

2 خانه آبي است؛ یعنی يك واحد آسان‌تر از معیار کنکور سراسری

ارزیابی و تحلیل آزمون 7 فروردین گروه چهارم انسانی

ج) آسان‌ترين و دشوارترين سؤالات آزمون اختصاصي آزمون 7 فروردين کدام سؤالات بوده‌اند؟

در جدول زير مي‌توانيد مشاهده نماييد که در هر درس، کدام سؤال‌ها دشوار بوده‌اند؛ يعني تعداد کم‌تري از دانش‌آموزان موفق شده‌اند به آن‌ها پاسخ صحيح دهند و نيز مي‌توانيد مشاهده کنيد که کدام سؤال‌ها، آسان بوده‌اند و تعداد زيادتري از دانش‌آموزان توانسته‌اند به آن‌ها پاسخ صحيح دهند. (مستحضر که هستيد! شناخت سؤال‌هاي آسون و سخت هر درس، مهارتيه که داشتن اون در کنار استفاده از تکنيک ضربدر منفي کمکتون مي‌کنه تا در جلسه‌ي آزمون اتلاف وقت رو به حداقل برسونيد!!)

توصيه مي‌کنيم: سؤال‌هاي دشوار و ساده‌ي معرفي شده در جدول زير را در دفترچه‌ي آزمون خود علامت‌گذاري نموده و سپس محاسبه نماييد به چه تعداد از سؤال‌هاي دشوار، پاسخ صحيح و به چه تعداد از سؤال‌هاي آسان، پاسخ نادرست داده‌ايد؛ اين امر شما را ياري مي‌کند تا بي‌دقتي‌ها و نيز نقاط ضعف و قوت خود را شناسايي نموده و براي جبران آن‌ها برنامه‌ريزي نماييد.

ارزیابی و تحلیل آزمون 7 فروردین گروه چهارم انسانی

هم‌چنين براي ارزيابي بهتر آزمون به صفحه‌ي شخصي خود مراجعه كنيد و علاوه‌بر مشاهده‌ي كارنامه‌ي خود، كارنامه‌ي سؤال محوربا عنوان کتاب خودآموز الکترونیکی را نيز مشاهده كنيد. در این کارنامه می‌توانید وضعیت سوال‌های ساده‌ای که غلط جواب داده‌اید ، سوال‌های ساده‌ای که جواب نداده‌اید ، سوالات دام‌دار و سؤال‌‌هايي را كه به‌طور شانسی به آن‌ها پاسخ داده‌ايد را نيز مشاهده کنید .

دانش‌آموزان گرامي مي‌توانيد با ورود به صفحه مقطع گروه چهارم انساني در سايت كانون سؤال‌هاي درسي خود را به تفكيك از مسؤلين هر درس بپرسيد.

هم‌چنين مي‌توانيد دام آموزشي سؤال‌هاي آزمون 7 فروردين را در سايت كانون بنوسيد و جايزه بگيريد.‌ (به انتخاب خود، كتاب كانون جايزه بگيريد.)

دوستان خوب! اگر در خصوص گزارش‌هايي که بعد از هر آزمون در سايت کانون مشاهده مي‌کنيد، پيشنهاد يا انتقادي داريد يا مايل هستيد در خصوص موارد ديگري نيز به شما اطلاع‌رساني شود، بسيار خرسند و مسرور خواهيم شد از طريق شماره‌ تلفن 66962400 – 021 / داخلي 193 (واحد توليد آزمون چهارم انساني) شنونده‌ي صداي گرم شما باشيم

با آرزوي موفقيت

سارا شريفي (مدير توليد آزمون‌هاي سال چهارم انساني)