سخنان کاظم قلم‌چی در جلسه‌ی نفرات برتر 7 فروردین 95 +فایل صوتی

آموزش کارنامه بازیابی سوال هااین جلسه با گرفتن عکس از دانش‌آموزان حاضر در جلسه، آغاز شد. کاظم قلم‌چی با اشاره به این جمله که براساس آمار کسانی که در 2 آزمون جمع‌بندی فروردین شرکت می‌کنند رشد می‌کنند دانش‌آموزانی را که در این آزمون حضور داشتند مورد تشویق قرار دادند.

سخنان کاظم قلم‌چی در جلسه‌ی نفرات برتر 7 فروردین 95 +فایل صوتی

دانش‌آموزان دختر حاضر در جلسه‌ی نفرات برتر 7 فروردین 1395

سخنان کاظم قلم‌چی در جلسه‌ی نفرات برتر 7 فروردین 95 +فایل صوتی

دانش‌آموزان پسر حاضر در جلسه‌ی نفرات برتر 7 فروردین 1395

صحبت‌های کاظم قلم‌چی در این جلسه، در زیر آمده است:

موضوع صحبت امروز، ابتکار جدید کانون تحت عنوان "کارنامه‌ی بازیابی سوال‌ها" است. این کارنامه که در افزایش بهره‌وری آموزشی و بازدهی شما موثر است فقط یکی دوروز قبل از عید طراحی شد. علاوه بر دانش‌آموزان بهتر است که اولیا و پشتیبان‌ها و مشاوران و مدیران کانون در شهرستان‌ها نیز با این کارنامه آشنا شوند. کارنامه‌ی بازیابی سوال‌ها دربرگیرنده‌ی تمام سوالاتی است که شما از ابتدای سال تا الان امتحان داده‌اید و ویژگی‌های این سوالات در زیر آمده:

این سوالات به صورت مبحثی طبقه‌بندی شده‌اند.

هم‌چنین این سوالات در سه سطح طبقه‌بندی شده‌اند:

1- سوالاتی که شما پاسخ صحیح داده بودید.

2- سوالاتی که غلط پاسخ داده بودید.

3- سوالاتی که به آن‌ها جواب نداده بودید.


کارنامه ی بازیابی سوال ها چیست ؟

کارنامه ی بازیابی شامل سوال هایی است که شما از ابتدای سال تاکنون در آزمون های کانون مشاهده کرده اید .
سوال ها به صورت مبحثی طبقه بندی شده اند . برخی دانش آموزان تصور می کنند در یک درس به طور کلی ضعیف هستند اما اگر به مبحث ها توجه کنند متوجه می شوند که در هر درس مباحثی وجود دارد که آن ها در آن مباحث آمادگی بیشتری دارند . طبقه بندی سوال ها به مبحث های مختلف ، تعداد سوال ها را متعادل می کند . سبب شناخت دقیق تر دانش آموز از وضعیت درسی خود می شود و به افزایش اعتماد به نفس دانش آموزان کمک می کند.

هر مبحث به ترتیب شامل سه دسته سوال است .
ابتدا سوال هایی که به آن ها پاسخ صحیح داده اید، سپس سوال هایی که پاسخ اشتباه داده اید و در پایان سوال هایی که پاسخ نداده و سفید رها کرده اید .

کارنامه ی بازیابی پس ازنخستین انتشار و در هفته ی اول فروردین ۹۵ با استقبال گسترده ی دانش آموزان مواجه شد.
در یک هفته بیش از پنجاه هزار نفر ، از کارنامه ی بازیابی سوال های خود بازدید کردند. حدود بیست و پنج هزار نفر از دانش آموزان هر کدام به طور متوسط ۷ فایل را دانلود کردند .بیشترین بازدید و دانلود مربوط به ترازهای بالاتر بود .ترازهای بالای ۶۰۰۰ سهم زیادی در تعداد بازدید و دانلود کارنامه ی بازیابی داشتند و بیشترین بازدید و دانلود مربوط به ترازهای بالای ۷۰۰۰ بود. در ترازهای بالای 7000 یک سوم دانش‌آموزان این کارنامه را از سایت کانون دانلود کرده‌اند و طبق معمول دانش‌آموزان

فایل های ضمیمه