کاربرد فناوری پلاسمونیک در دستکاری نانو مقیاس ذرات

محققان به کمک استفاده از گرمای از دست رفته برای ایجاد پلاسمونیک، از این فناوری در حوزه‌های مختلف به صورت بهینه به کار گرفتند

کاربرد فناوری پلاسمونیک در دستکاری نانو مقیاس ذرات

یافته‌های اخیر محققان نشان می‌دهد که می‌توان پلاسمونیک در حوزه‌های مختلف از درمان سرطان نانو فناوری نانو ساخت استفاده کرد.  

با این حال توسعه فناوری‌های نوری پیشرفته با استفاده از پلاسمونیک بسیار دشوار است دلیل این امر آن است که بخش اعظمی از نور در فرآیندهای مربوطه از بین رفته و تبدیل به گرما می‌شود.  

یافته‌های اخیر محققان نشان می‌دهد که می‌توان از گرمای از دست رفته برای ایجاد پلاسمونیک استفاده کرد این کار در فناوری های مختلف قابل استفاده است .  

نوکایوف از محققان این پروژه می‌گوید: پلاسمونیک توجه بسیاری را به خود جلب کرده است که دلیل این امر توانایی این فناوری در دستکاری نور در مقیاس نانو است اما پیشرفت ها در این حوزه محدود است که این مشکل به دلیل اتلاف پلاسمونیک است. ما سعی داریم که از این پلاسمونیک هدر رفته به بهترین وجه ممکن استفاده کنیم.  

این فناوری جدید می‌تواند برای ساخت نانو انرک نوری مورد استفاده قرار گیرد به طوری که برای دستکاری دقیق ذرات از آن استفاده کرد . این ابزار امکان دستکاری نانو مقیاس را به شکل بهینه فراهم می‌کند. 

همچنین از این سیستم می‌توان برای تولید نانو حباب‌های پلاسمونیک به منظور از بین بردن سلول‌های سرطانی استفاده کرد.  

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب