آیفون اس ای «SE» هفته آینده رونمایی می‌شود

شرکت اپل قصد دارد هفته آینده از گوشی جدید خود با نام تجاری اس ای « SE » در کالیفرنیا رونمایی کند.

آیفون اس ای «SE» هفته آینده رونمایی می‌شود

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی تک فرست پست، دستگاه جدید اپل با وجود شباهت زیادی که به دلیل صفحه چهار اینچی به مدل 5s دارد اما 5se نیست و نام SE به آن داده شده است چرا که این شرکت تصمیم گرفته شماره 5 را از نام این مدل گوشی حذف کند. 

با توجه به این که در نام اولین مدل اصلی آیفون شماره بکار نرفته بود، آیفون SE دومین آیفون بدون شماره خواهد بود.

اکنون اعتقاد بر این است آیفون SE جایگزین آیفون 5s شود و نیز به همان قیمت تعیین شده به فروش رسد بنابراین در کشورهایی که هنوز 5s به فروش می رسد، انتظار می رود که قیمت این مدل با توجه به حضور گوشی جدیدتر کاهش یابد. 

آیفون 4 اینچی که نام آیفون SE را به خود اختصاص داده است، 21 مارس رونمایی می شود. 

اعتقاد بر این است که این دستگاه جدید شبیه به مدل های گوشی ایفون 6 است. به طوری که گزارش شده است، دکمه پاور دستگاه در امتداد لبه دستگاه قرار می گیرد. این طراحی متعلق به مدل های گوشی آیفون 6 است که شرکت اپل دکمه پاور را در امتداد لبه آن انتخاب کرده است.

از این رو گوشی هوشمند بعدی مثل آیفون 6 عمل می کند اما طراحی آن درقالب 4 اینچی است.

مینگ چی کو معروف در مورد محصولات اپل پیش بینی های دقیقی دارد و می گوید آیفون SE احتمالا شباهت به آیفون 5S دارد اما با صفحه شیشه ای 2.5 بعدی کمی منحنی تر، سایر خصوصیات دستگاه احتمالا شامل دوربین پشت 12 مگا پیکسلی است. 

این دستگاه مجهز به یک چیپ ست اپل A8 با کمک پردازنده M8 است. 

پیش بینی می شود که اس ای ظرفیت ذخیره سازی 16 گیگابایتی و 64 گیگابایتی و باطری 1642 میلی آمپری را ارائه دهد. 

گزینه های اتصال شامل Wi-Fi 802.11 AC، بلوتوث 4.2،پشتیبانی از Live Photos، این دستگاه ویژگی 3D Touch را ندارد که این ویژگی مختص آیفون 6s باقی خواهد ماند.

به گزارش ایرنا، شرکت اپل به عنوان ارایه دهنده نخستین رایانه های شخصی جهان همواره از جمله پیشتازان عرصه فناوری در جهان بوده است این شرکت چند سال پیش با ارایه آیفون به عنوان اولین گوشی تلفن همراه خود وارد عرصه تلفن های هوشمند شد؛ موفقیت در فروش این محصول به اندازه ای بود که این شرکت را در مدت کوتاهی به پرسودترین شرکت جهان تبدیل کرد.

منبع :