فصل زیبای پیشرفت

پروژه‌‌ی 6 برنامه‌‌ی راهبردی را دوست دارم. در همه‌‌ی ستون‌های درسی برای این آزمون عبارت «کل درس‌های نیم‌سال اول» به چشم می‌خورد.

فصل زیبای پیشرفت

پروژه‌‌ی‌ 6 برنامه‌‌ی‌ راهبردی را دوست دارم. در همه‌‌ی‌ ستون‌های درسی برای این آزمون عبارت «کل درس‌های نیم‌سال اول» به چشم می‌خورد. انگار که بخواهیم در میانه‌های یک راه طولانی کمی مکث کنیم و بعد از آن، آرام و دقیق همه‌‌ی‌ تجربه‌های قبلی‌مان را مرور کنیم.

این روزها، قبل از فرا رسیدن روزهای زیبای بهار باید کمی بیش‌تر با پشتیبان خوبم صحبت کنم. باید همه‌‌ی‌ کار‌های اصلی درس‌هایم را برای روزهای نوروز مشخص کنم؛ چون می‌دانم که نوروز با منظم بودن جذاب‌تر می‌شود.

این روزها، بیش‌تر از همیشه منتظر فرا رسیدن عید و آغاز به کار با کتاب نوروزم هستم. سؤالات این کتاب، مطالعه‌های قبلی مرا عمیق‌تر و باکیفیت‌تر می‌کند. من همیشه به مطالعه‌‌ی‌ عمیق فکر می‌کردم و حالا بهترین فرصت برای هدف‌های من فراهم شده است.

این روزها، در کنار کمک به پدر و مادرم در تمیز کردن خانه، خیلی برای تمیز کردن اتاق و قفسه‌های کتابم تلاش می‌کنم. چه فرصتی بهتر از عید برای خانه‌تکانی این همه کاغذ و وسایل به‌هم‌ریخته! می‌خواهم من هم مثل طبیعت اطرافم منظم و زیباتر شوم. می‌دانم که منظم بودن اولین عامل در افزایش تمرکز است. حالا که می‌خواهم در ادامه‌‌ی‌ سال با تمرکز درس بخوانم و پیشرفت کنم باید منظم‌تر شوم.

این روزها به مناسبت آمدن بهار و نو شدن جهان و این همه زیباییِ کم‌نظیر می‌خواهم بهتر از همیشه به هدف‌هایم فکر کنم و برای رسیدن به آن‌ها تلاش کنم. می‌خواهم نقاط قوتم را در نیم‌سال اول خوب بشناسم و همه‌‌ی‌ آن‌ها را برای درس‌هایی که کمی از درصد‌های آن ناراضی بودم مشابه‌سازی کنم. من بهاری فکر می‌کنم؛ چون من هم مثل بهار قدرت تغییر دادن و بهتر کردن همه چیز را دارم.