قانون نتیجه

گاهی بعضی از دانش‌آموزان عادت مثبتی را در خود ایجاد می‌کنند (مثلاً شروع به تست زدن می‌کنند) ولی در آزمون‌ها شاید به نتیجه‌ی دلخواه خود نمی‌رسند.

قانون نتیجه

گاهی بعضی از دانش‌آموزان عادت مثبتی را در خود ایجاد می‌کنند (مثلاً شروع به تست زدن می‌کنند) ولی در آزمون‌ها شاید به نتیجه‌ی دلخواه خود نمی‌رسند و گاهی اولیای آن‌ها از این‌که نتوانسته‌اند افزایش تراز قابل توجهی داشته باشند ناراحت می‌شوند. این‌جا لازم است به یک قانون طبیعی اشاره کنیم و آن قانون نتیجه گرفتن یا قانون کاشت، داشت، برداشت است.

کشاورز تلاش می‌کند و دانه‌ای را در دل زمین پنهان می‌کند (تلاش، کوشش و مطالعه‌ی مستمر)؛ سپس در طول سال از آن مراقبت می‌کند (تعادل در مطالعه و استمرار در آن) و علف‌های هرز را از بین می‌برد (تحلیل آزمون‌ها و اصلاح رفتارهای غلط) و در سال آینده (کنکور) محصول خود را برداشت می‌کند (رتبه‌ی کنکور)؛ اما واقعیت این است که همیشه محصول به اندازه‌ی انتظار ما نیست و بخشی از محصول شاید گرفتار آفت شود. تلاش و کوشش و روش‌های صحیح با قاطعیت به پیروزی منتهی خواهد شد اما در یک بازه‌ی طولانی‌مدت اثرات آن را خواهیم دید؛ بنابراین از تلاش ناامید نشوید. بعد از گذشت شب، صبح به پیشواز ما خواهد آمد. یادمان باشد تاریک‌ترین و سردترین قسمت شب لحظه‌ی قبل از سپیده‌دم است.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
سفر به اعماق زمین از علوم تجربی ششم دبستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( ششم دبستان)
دبیر : زینب عمادیان