معرفی کتاب بل و علم تلفن

شما می‌توانید با یک قوطی کنسرو فلزی و یک تکه طناب، تلفن ساده‌ای بسازید. صدا می‌تواند با علامت‌های رمزی و به وسیله‌ی کابل‌های نوری فرستاده شود.

معرفی کتاب بل و علم تلفن

نویسنده: برایان ویلیامز

مترجم: الناز محمدپور

انتشارات تیمورزاده و طبیب

پشت جلد این کتاب‌ها آمده است: «شما می‌توانید با یک قوطی کنسرو فلزی و یک تکه طناب، تلفن ساده‌ای بسازید. صدا می‌تواند با علامت‌های رمزی و به وسیله‌ی کابل‌های نوری فرستاده شود. شکل مخروطی میکروفون از پخش شدن سریع موج‌های صدا جلوگیری می‌کند و بدین ترتیب موج‌ها می‌توانند مسافت بیش‌تری را طی کنند. تلفن‌های همراه، تماس‌های شما را به وسیله‌ی موج‌های رادیویی برقرار می‌کنند.»

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «الکساندر جوان تا 10 سالگی به مدرسه نرفت. به جای آن کتاب می‌خواند، به تماشای پرندگان می‌رفت و با حیوانات خانگی بازی می‌کرد. او می‌گفت: آرزویم این است که موسیقی‌دان بشوم. الک در دبیرستان رویال یک دانش‌آموز معمولی بود، اما از یاد گرفتن ریاضی لذت می‌برد. معلم‌ها تصور می‌کردند برادرش «ملی» باهوش‌تر است. الک اوقاتش را با کمک به پدرش می‌گذراند. آقای بل روی طرحی کار می‌کرد تا بتواند صداها را بنویسد و به بچه‌های ناشنوا یاد بدهد که چه‌طور صحبت کنند؛ این کار «مکالمه‌ی بصری» نامیده می‌شد. الک در 14 سالگی مدرسه را ترک کرد و یک سال را نزد پدربزرگش در لندن گذراند.» 

معرفی کتاب بل و علم تلفن