معرفی کتاب بل و علم تلفن

شما می‌توانید با یک قوطی کنسرو فلزی و یک تکه طناب، تلفن ساده‌ای بسازید. صدا می‌تواند با علامت‌های رمزی و به وسیله‌ی کابل‌های نوری فرستاده شود.

معرفی کتاب بل و علم تلفن

نویسنده: برایان ویلیامز

مترجم: الناز محمدپور

انتشارات تیمورزاده و طبیب

پشت جلد این کتاب‌ها آمده است: «شما می‌توانید با یک قوطی کنسرو فلزی و یک تکه طناب، تلفن ساده‌ای بسازید. صدا می‌تواند با علامت‌های رمزی و به وسیله‌ی کابل‌های نوری فرستاده شود. شکل مخروطی میکروفون از پخش شدن سریع موج‌های صدا جلوگیری می‌کند و بدین ترتیب موج‌ها می‌توانند مسافت بیش‌تری را طی کنند. تلفن‌های همراه، تماس‌های شما را به وسیله‌ی موج‌های رادیویی برقرار می‌کنند.»

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «الکساندر جوان تا 10 سالگی به مدرسه نرفت. به جای آن کتاب می‌خواند، به تماشای پرندگان می‌رفت و با حیوانات خانگی بازی می‌کرد. او می‌گفت: آرزویم این است که موسیقی‌دان بشوم. الک در دبیرستان رویال یک دانش‌آموز معمولی بود، اما از یاد گرفتن ریاضی لذت می‌برد. معلم‌ها تصور می‌کردند برادرش «ملی» باهوش‌تر است. الک اوقاتش را با کمک به پدرش می‌گذراند. آقای بل روی طرحی کار می‌کرد تا بتواند صداها را بنویسد و به بچه‌های ناشنوا یاد بدهد که چه‌طور صحبت کنند؛ این کار «مکالمه‌ی بصری» نامیده می‌شد. الک در 14 سالگی مدرسه را ترک کرد و یک سال را نزد پدربزرگش در لندن گذراند.» 

معرفی کتاب بل و علم تلفنپاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
تعادل شیمیایی از شیمی چهارم دبیرستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم رياضي)
دبیر : فرزاد نجفی کرمی