ریاضیات، سلطان درس‌ها (روش‌های مطالعه)

در این مقاله پشتیبان‌های تهران روش‌های مطالعه‌ی خود را در دوران تحصیل می‌گویند. این کار کمک می‌کند تا شما کلکسیونی از روش‌های مطالعه داشته باشید. با هم روش مطالعه‌ی موفق سحر بختیاری را می‌خوانیم.

ریاضیات، سلطان درس‌ها (روش‌های مطالعه)

در این مقاله پشتیبان‌های تهران روش‌های مطالعه‌ی خود را در دوران تحصیل می‌گویند. این کار کمک می‌کند تا شما کلکسیونی از روش‌های مطالعه داشته باشید. با هم روش مطالعه‌ی موفق سحر بختیاریرا می‌خوانیم. 


درسی که هم در مدرسه جزء دانش‌آموزان خوب بودم و هم در دانشگاه آن را انتخاب کردم و اکنون نیز در حال تدریس آن هستم، درس ریاضی است. برای موفقیت در این درس کارهای زیر را انجام دادم:

- قبل از شروع کلاس، در چند دقیقه‌ای که طول می‌کشید تا معلم به کلاس بیاید، تورق سریع بر جزوه و پیش‌خوانی مبحث جدید را داشتم.

- سعی می‌کردم در کلاس حضور فعال داشته باشم. حتی اگر معلم خلاصه‌ی درس یا جزوه می‌گفت من دوباره خودم خلاصه‌نویسی و یادداشت‌برداری می‌کردم و نکات مهم را می‌نوشتم.

- همان روز در خانه خلاصه‌ی درس آن روز را مطالعه می‌کردم و تمرین‌هایش را دوباره حل می‌کردم.

- متن کتاب درسی را مطالعه می‌کردم و تمرین‌های کتاب را حتی اگر خیلی ساده بود حل می‌کردم.

- قبل از حل تمرینات دشوار حتماً نمونه‌سؤالات تشریحی امتحان را حل می‌کردم و مهم‌ترها را علامت می‌زدم.

- حل تست‌های تیپ از ساده به دشوار و نشان‌دار کردن آن‌ها آخرین مرحله‌ی یادگیری من بود؛ اما کاری را انجام نمی‌دادم که اکنون به این نتیجه رسیده‌ام که اگر انجام می‌دادم موفق‌تر بودم. به شما توصیه می‌کنم برای موفقیت بیش‌تر، هر شب حداقل دو تمرین از مبحث تدریس‌شده را حل کنید؛ یکی از بین سؤالاتی که قبلاً حل کرده‌اید (تا متوجه شوید بعد از گذشت چند روز آیا هنوز می‌توانید آن‌ها را حل کنید) و یک سؤال هم از بین سؤالات جدید انتخاب کرده و حل کنید.

خرید کتاب