سبزیجاتی که می‌توانید آن‌ها را تا آخر عمر در خانه رشد دهید

مطالعات نشان داده است که برخی از سبزیجات را می‌توان تا صدها بار رشد داد و از خواص آن‌ها لذت برد.

سبزیجاتی که می‌توانید آن‌ها را تا آخر عمر در خانه رشد دهیدبه گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ بیشتر افراد در جستجوی مواد غذایی هستند که بتوان دفعات بسیار زیادی آن‌ها را پروش دهند اما بسیاری اوقات دوباره پرورش دادن یک گیاه و یا سبزی چندان آسان و موفق‌آمیز نیست. اما سبزیجاتی وجود دارد که روند پرورش دوباره آن‌ها بسیار راحت و بی‌دردسر و از همه مهم‌تر سرگرم‌کننده است.

در اینجا سبزیجاتی را به شما معرفی می‌کنیم که رشد و پرورش دوباره آن‌ها آسان و سریع است. 

ریحان، بوک چوی،‌ کاهو، سیر، پیاز چه، کرفس و هویج از این جمله‌اند. بیشتر این سبزیجات برای رشد و پرورش دوباره به کمی آب، نور مستقیم خورشید و از همه مهم‌تر مراقبت شما نیاز دارند.

بعد از اینکه یکبار ریشه زدند می‌توانید دوباره آن‌ها را تکثیر کنید. بهتر است برای تکثیر دوباره آن‌ها از ظروف شیشه‌ای استفاده کنید تا بتوانید کوچکترین جوانه‌ها و ریشه‌ها را به خوبی مشاهده کنید. برای تکثیر می‌توانید ریشه‌ این سبزیجات را در ظرفی شیشه‌ای در مقدار کمی آب قرار دهید، تقریبا بعد از چند هفته ریشه گیاه یا بخشی از خودش یا برگش را در ظرفی که در آن خاک است بگذارید، خواهید دید که دوباره رشد خواهد کرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب