6 پیشنهاد در جهت بهبود زندگی

دست یافتن به هیچ رویایی ناممکن نیست. همه‌ی ما می‌توانیم از جایگاهی که اکنون در آن هستیم به جایگاهی که می‌خواهیم برسیم. تنها کافی است که به خود ایمان داشته باشید.

6 پیشنهاد در جهت بهبود زندگی

دست یافتن به هیچ رویایی ناممکن نیست. همه ی ما می توانیم از جایگاهی که اکنون در آن هستیم به جایگاهی که می خواهیم برسیم. تنها کافی است که به خود ایمان داشته باشید.

تا سال 1960، هیچ نوع امکانات فضانوردی در اختیار بشر وجود نداشت و انجام چنین کارهایی رویایی دست نیافتنی بود. اما بشر خواست تا این رویا را به واقعیت تبدیل کند و توانست 10 سال پس از آن به سطح ماه سفر کند. این فرایند معجزه آسای تبدیل یک رویا به واقعیت هنگامی آغاز شد که بشر تصمیم گرفت جامعه علمی را به چالش بکشد و به اثبات برساند که با کاشتن بذر خواستن می تواند موفقیت را درو کرد.

ترکیب 4 فاکتور رویاپردازی، برنامه ریزی، تلاش و استقامت ترکیبی معجزه آساست که می توان با استفاده از آن ها به هر آن چه که تاکنون رویایی بیش نبوده است، عینیت بخشید. کافی است که به خود ایمان داشته باشید که می توانید.

اما حال می خواهیم به 6 پیشنهاد بپردازیم که با به کارگیری آن ها از جایگاهی که اکنون در آن هستید به جایگاهی که می خواهید برسید و به زندگی تان بهبود ببخشید.


1. با ترس خود رو به رو شوید.

تنها با روبرو شدن با ترس خود است که می توانید بر آن غلبه کنید. هرگز از مواجه شدن با ترس هایتان طفره نروید. به خود بگویید این چیزی است که من از آن می ترسم. اما چگونه باید بر این ترس غلبه کنم؟ و آن وقت خواهید دید که با پرسیدن یک چنین سوال ساده ای چگونه راه های غلبه بر ترس خود را می یابید؛ پس همین امروز با ترس خود روبرو شوید.


2. از نیروی اراده، در جهت تغییر مسیر خود استفاده کنید.

شما هرگز نباید در مسیری بگذارید که قبلا در آن مسیر قدم گذاشته اید اما به آن چه که می خواستید نرسیده اید. مسیر قبلی باید اصلاح شود و به یک مسیر جدید تبدیل شود؛ بنابراین از نیروی اراده ی خود استفاده کنید، مسیری جدید را انتخاب کنید و سرنوشت جدیدی را برای خود رقم بزنید. به اراده ی خود ایمان داشته باشید تا تاثیر آن را در مسیری که انتخاب کرده اید، ببینید.


3. به دنبال اهداف بزرگتری باشید.

برای خود انتخاب کنید. به دنبال اهدافی بروید که تاکنون فکر می کردید نمی توانید به آن ها برسید. ایمان بیاورید که می توانید به دنبال اهداف بزرگتری در زندگی تان باشید و خودتان را به دست یافتن به رویاها و اهداف کوچک قانع نکنید.


4. به خودتان ایمان بیاورید.

شما باید احتمالات را بپذیرید. اما چه بهتر که با مثبت اندیشی، احتمالات مثبت را در ذهنتان پررنگ تر کنید و باور داشته باشید که قطعا فردای شما بهتر از امروزتان خواهد بود. به خودتان ایمان داشته باشید که می توانید. این مهارتی نیست که نتوانید آن را بیاموزید. به خودتان بگویید که خواسته ای وجود ندارد که من نتوانم به آن برسم همان طور که کتابی وجود ندارد که من نتوانم آن را بخوانم.


5. زمان خود را از دست ندهید.

ما گاهی اوقات خود را بیهوده قانع می کنیم. اگر شما در سال یک بار به ماهیگیری بروید خواهید دید که تنها 20 بار برای این کار فرصت دارید، نه 20 سال. پس بهتر است بدانیم که زمان ما محدود است و این زمان برای افرادی که هدف و برنامه ای در زندگی شان دارند سریع تر سپری می شود؛ بنابراین خود را بیهوده قانع نکنید که همچنان برای رسیدن به اهدافتان وقت کافی دارید. زمان را از دست ندارید.


6. به نظم خوشامد بگویید.

واقعا نمی توانم توصیه ای بهتر از منظم بودن به شما بکنم. نظم معجزه می کند. نظم باعث به وجود آمدن واقعیت می شود و به رویاها عینیت می بخشد. این نظم است که یک شهر را می سازد و انجام فعالیت هایی که بر اساس نظم تعریف شده اند، موجب می شود شما بی نظیر باشید. پس به استقبال آن بروید و ببینید چگونه آرامش و موفقیت را به زندگی تان وارد می کند.

منبع :