آدابی برای آغاز سال

بهار یعنی سرآغاز شکوفایی پس از سکوت عارفانه‌ی زمستان؛ بهار یعنی تجلی از نقطه‌ی اشراق تا حیات باقی

بهار یعنی سرآغاز شکوفایی پس از سکوت عارفانه ی زمستان؛ بهار یعنی تجلی از نقطه ی اشراق تا حیات باقی. بهار یعنی انبساط یقین از قالب سخت تردید. بهار یعنی همیشه زیباتر شدن، سبزشدن، شکوفه کردن و حرکت به سمت راویان فتح کمال.

برای تازه شدن فقط قصد کردن و نیت کافی نیست. باید آداب تازه شدن را فرابگیری.

ادب اول در آداب تازه شدن :

به همه موجودات از جماد و نبات و حیوان گرفته و به همه ی ابنای بشر چنان با حرمت رفتار کن که فاصله من بهتر و من برتر با رفتار انسانیت محو شود و همه هستی را در خود و خود را در همه ی هستی ببینی.

ادب دوم در آداب تازه شدن :

تمرین کن خدمتگزار باشی در هر مقامی که هستی، به خودت تکلیف کن که من یک خادمم و هر عملی را برای رضای حق انجام می دهم. من مفیدم و مشتاقم تاثیرات نیکوکاری ام را ببینم و دیگران هم بگویند که تو انسان متعهد، مسئول و موثری هستی. احساس مفید بودن تو را از دام افسردگی نجات می دهد و حالت را روز به روز نو و تازه می کند.

ادب سوم در آداب تازه شدن :

روح یک دانش پژوه و جویای حقیقت را در خودت بپروران با پرسیدن و بسیار پرسیدن. وقتی می پرسی به نفس زیاده خواهت پیام می فرستی که من نمی دانم و این پیام تاثیرات بسیار عمیق و ژرفی را بر روان ما می گذارد و حالت یک کودک را در ما احیا می کند؛ کودی جست و جوگر و کنجکاو.

ادب چهارم در تازه تر شدن :

مناجات با خالق را پیوسته به جای آور و با خداوند بسیار سخن بگو، بپرس، بخواه، طلب بخشش و هدایت کن تا بدرخشی... فراموش نکن اگر در هر زمینه ای، از جمله تجارت، فن، صنعت، فرهنگ، هنر و سیاست بدرخشی، ولی به خالق رحمان و رحیم وصل نباشی، درخششت پایدار نخواهد بود.

نگاه کن! بهار می درخشد و برگ برگ آیه های نور را تلاوت می کند، شکوفه ها می تابند و همراه نیایش هزاردستان در باغ، بشارت می دهند که ای انسان، ما به سرچشمه های نور متصلیم. ما به ذات حق پیوسته ایم و آنچه ما را همیشه جذاب و تاثیرگذار کرده، جمال حقیقت در قالب واقعیتی است که تو نامش را بهار گذاشتی.

تو نیز بخواه که بخشی از این تجلی باشی و بتابی بر واقعیت زندگی ات. فقط بخواه و آداب تازه شدن را ادا کن تا بشوی همان بهاری که اکنون نو در نقطه ی شروعش، نطفه ی نور شدی تا طلیعه یک راه تازه، نگاه تازه، فکر تازه به نام بهار باشی و بمانی تا دیار باقی...

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب