کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 4 پاسخ- 24 اسفند 94

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 4 پاسخ- 24 اسفند 94

یک سؤال، 4 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


فارغ‌التحصیل ریاضی هستم و امسال تا تراز 5900 رشد کردم. در‌ آزمون‌های نوروزیِ سال گذشته پیشرفت نکردم و مأیوس شدم!

پاسخ 1- وقتی تا الان رشد کرده‌اید یعنی توانایی و جدیت لازم برای ادامه‌ی رشد را دارید. اکنون دیگر می‌دانید که با برنامه‌ریزی درست می‌توانید پیشرفت کنید، به‌ویژه در نوروز. امروز حتماً دلایل عدم پیشرفت در گذشته را به‌خوبی تحلیل کرده‌اید و توانسته‌اید با اراده و تصمیم درست، به نقطه‌ی قابل قبولی برسید. با برنامه‌ی راهبردی و تابلو نوروزی هماهنگ باشید.

حسن ایزدی

پاسخ 2- چرا فکر می‌کنید ناکامی‌های سال گذشته را امسال هم خواهید داشت. حالا به هزار و یک دلیل مشخص و نامشخص پارسال موفق نبوده‌اید؛ آیا لازم است امسال با تکرار آن‌ها، انگیزه‌تان را از دست بدهید؟ رمز موفقیت، شروع کردن است. موفقیت‌ها با تصمیم‌ها شروع می‌شوند. پس تصمیم بگیرید آینده‌ای برای خودتان خلق کنید که هیچ شباهتی به گذشته‌ی ناکام شما نداشته باشد. پرانرژی و باانگیزه به استقبال دوران طلایی نوروز بروید و پیشرفت کردن را بخواهید و برای این خواستن تا می‌توانید تلاش کنید.

سارا شفافی

پاسخ 3- 365 روز از آزمون‌های نوروزی سال گذشته، گذشته است. گذشتن آن را باور کنید. هم‌چنان که پیشرفت شخصی خودتان را باید باور کنید. قبل از فرا رسیدن دو آزمون نوروزی امسال یک بار دیگر به صورت موشکافانه عوامل این پیشرفت را تحلیل کنید و راهکار‌های تعمیم این تجربه‌ی ارزشمند را به همه‌ی درس‌های کارنامه در نظر بگیرید و در کنار آن اولویت‌های اصلی مطالعه در ایام نوروز را در ذهن داشته باشید که شامل مطالب سال گذشته نیز می‌شود. مأیوس شدن از عدم پیشرفت در نوروز گذشته نتیجه‌ی بدیهی فعالیت غیر هدفمند در آن زمان بوده است و حالا زمان زیادی از آن گذشته است. حالا روز و نوروز دیگری فرا رسیده است. هیچ فعالیت هدفمندی در نوروز بدون پاداش نخواهد ماند.

حسام زینی لشکاجانی

پاسخ 4- در صورتی نگاه به گذشته می‌تواند برای ما سودمند باشد که بخواهیم از آن درس بگیریم و اگر از آن بخواهیم برای پیش‌بینی‌های آینده استفاده کنیم اتفاقات دیگری رخ می‌دهد. تراز شما خیلی خوب است و با جدیت و برنامه‌ریزی در این دوران و تسلط بر نقاط قوت‌تان می‌توانید ترازتان را افزایش دهید.

سیدمحمد حسینی