رتبه‌ی 4 کنکور تجربی : چگونه در نوروز افزایش تراز پیدا کردم؟

چگونه دوران طلایی نوروز، سکوی پرشی شد برای رتبه‌ی 4 کشوری تجربی؟

رتبه‌ی 4 کنکور تجربی : چگونه در نوروز افزایش تراز پیدا کردم؟

چگونه دوران طلایی نوروز، سکوی پرشی شد برای رتبه‌ی 4 کشوری تجربی؟

در زیر گفتگوی ما را با مهران نعمتی، رتبه‌ی 4 کشوری تجربی، در مورد ایام قبل از عید برای او بخوانید.

او در این گفتگو به کمکی که دوران طلایی نوروز به عنوان مهم‌ترین ایستگاه جبرانی در افزایش و ثبات ترازش داشته اشاره کرده است. مهران نمونه‌ی یک دانش‌آموز با انگیزه و سخت‌کوش بوده چرا که از 1.5 ماه قبل از عید تصمیم جدی‌تری برای موفقیت می‌گیرد و با سخت‌کوشی آغازی دوباره می‌کند و موفق به کسب رتبه‌ی تک‌رقمی در رشته‌ی تجربی می‌شود.

  • لطفا خودتان را معرفی کنید:

مهران نعمتی هستم رتبه‌ی 4 کشوری تجربی از یزد.

  • در ایام قبل از عید در واقع بعد از آخرین آزمون سال 93، چگونه درس خواندید؟ آیا به طور پیوسته مسیر مطالعه‌ی قبلی خود را ادامه دادید یا وقفه افتاد؟ شما برنامه‌ریزی و درس‌خواندن برای عید را از چه زمانی آغاز کردید؟

 من خودم 1.5 ماه قبل جدی درس خواندن را شروع کردم به همین دلیل نخوانده شده زیاد داشتم. در آن زمان بررسی کردم و درس‌ها و مباحثم را طبقه‌بندی کردم و برای خودم یک برنامه‌ریزی مهم انجام دادم. چنین هدف‌ گذاری کردم که هم باید آزمون‌های جمع‌بندی را بدهم هم قبلی‌ها را بخوانم به همین دلیل قبل عید تعطیلی هم در نظر نگرفتم فقط روز 13 عید و خود روز عید را درس نخواندم بقیه‌ی روزها را خواندم.

  • این‌که می‌گویید به صورت جدی از 1.5 ماه قبل عید خواندن را شروع کردید را بیشتر توضیح می‌دهید؟

عید به خود من خیلی کمک کرد به این صورت که توانستم به شرایطی که داشتم برگردم. ترازم قبل عید و اواخر سال 7600 و 7700 بود و بعد عید بالای 8000 رفت و ترازم بعد از عید ثابت شد.

ساعت مطالعه‌ام قبل عید کم بود که آن را افزایش دادم.

 برنامه‌ریزی درستی نداشتم و از اول برنامه‌ریزی کردم. در این برنامه‌ریزی مشخص کردم در هر مبحث روی کدام‌ها مسلط‌تر هستم و در کدام دروس نیاز به مرور دارم در کدام دروس نیاز دارم که آن‌ها را اساسی‌تر بخوانم؛ به عبارتی دیگر برنامه‌ریزی جزئی‌تر انجام دادم و به آن کاملا عمل کردم.

 در دوران جمع‌بندی نوروز هم که مطالب مرور می‌شد خیلی خوب بود و به من کمک کرد.تهیه و تنظیم

ناهید منجمی