راه‌اندازی سامانه «ساها» به عنوان قطب آزمایشگاهی گیلان

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد واحد لاهیجان گفت: این واحد دانشگاهی توانسته با حمایت‌های مسئولان این واحد،آزمایشگاه «ساها» را به عنوان بزرگترین مجموعه آزمایشگاهی در استان گیلان تشکیل دهد.

راه‌اندازی سامانه «ساها» به عنوان قطب آزمایشگاهی گیلان

میرمظفر فلاح‌چای در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گیلان، با بیان اینکه گسترش و توسعه مرکز رشد و دانش‌بنیان از اولویت‌های اساسی معاونت پژوهشی این دانشگاه است، اظهار کرد:دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان توانسته با حمایت‌های مسئولان این واحد، آزمایشگاه «ساها» را به عنوان بزرگترین مجموعه آزمایشگاهی در استان گیلان تشکیل دهد.

وی اهمیت ساها(سامانه آزمایشگاه‌های همکار آزاد) را یک شبکه منسجم و یکپارچه متشکل از شبکه‌های استانی و اتصال هزاران آزمایشگاه و کارگاه عضو سامانه در سراسر کشور دانست و افزود:سامانه ساها دانشگاه آزاد لاهیجان قطب آزمایشگاهی گیلان است لذا راه‌اندازی این سامانه به منظور هم‌افزایی و بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های موجود و ارائه خدمات پیشرفته آزمایشگاهی و کارگاهی به پژوهشگران سراسر کشور است.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان ساها را بخشی از برنامه مدیریتی مسئولان ارشد دانشگاه به منظور برنامه‌ریزی، اجرا و ارزشیابی خدمات علمی، پژوهشی، فناوری و تحقیقاتی به مخاطبان دانست.

فلاح‌چای در ادامه از رشد قابل توجه واحد پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان خبر داد و بیان کرد: از جمله کاربردهای این سامانه می‌توان به تمرکززدایی،چابک‌سازی،صرفه‌جویی و قطبی شدن واحدها اشاره کرد که توجه به سیاست‌های راهبردی و کلان دانشگاه مبنی بر چابک‌سازی سازمانی می‌تواند به عنوان ساختاری به‌روز و کارآمد ارائه خدمات کند .

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با ایفای نقش سازنده و موثر در توسعه علم و فناوری کشور توانسته است بار سنگینی را از دوش دولت جمهوری اسلامی ایران بردارد،گفت:دانشگاه آزاد لاهیجان با حمایت‌های بی دریغ دکتر سهراب کرد رستمی،رئیس این واحد دانشگاهی برای اولین‌بار موفق به اخذ گواهینامه آزمایشگاه همکار از سوی سازمان ملی استاندارد ایران به شماره گواهینامه( 3368 /GL) در آزمایش و دو محصول با شماره استانداردهای ISRI 4993-2326 ، ISRI 2870-2326 درخصوص کنسروهای غذایی شده است.

منبع :