سال نو را با کلام نو آغاز کنید!

ما از طریق کلمات با دیگران سخن می‌گوییم و با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنیم و از سوی دیگر، با خود فکر می‌کنیم و گفتگویی درونی با خویشتن داریم.

سال نو را با کلام نو آغاز کنید!

 کلمات از آفریده های اعجاب انگیز خداوندند و مانند موجوداتی زنده از خود انرژی ساطع می کنند. این کلمات چه واقعی باشند و چه غیر واقعی، بر زندگی انسان ها تاثیری شگفت انگیز می گذارند.

هر آنچه آدمی به ضمیر ناخودآگاهش بسپارد، بدان معناست که آن را پذیرفته است و در ذهن خویش به ثبت رسانده. آن گاه همان امر، در زندگی شخصی ما متجلی می شود. از این رو، باید بدانیم که کلمات مثبت معجزه می کنند. در عین حال، کلمات منفی می توانند زیباترین رویاها را نابود کرده و حرکت ما را متوقف سازند. بنابراین اگر از افکار و کلمات صحیح و مثبت استفاده کنیم، نیرویی عظیم در اختیارمان قرار می گیرد و زمان رسیدن به آرزوهایمان کوتاه و کوتاه تر می شود. در این مقاله، قصد داریم که درباره ی استفاده هدفمند از کلمات در قالب « عبارت تاکیدی » صحبت کنیم؛ از جمله : ضرورت استفاده از عبارات تاکیدی مثبت و تاثیر آن ها بر زندگی، نحوه ی ساخت و کاربرد عبارات تاکیدی و بیان نکات ضروری و لازم در زمان اجرایی کردن تمرینات.

عبارت تاکیدی مثبت :

جملات تاکیدی مثبت، جملاتی کوتاه، ساده، مثبت و برانگیزاننده هستند. از این رو، تکرار آن ها راهکاری موثر و قدرتمند است که می تواند ضمیر ناخودآگاه ما را برای تغییراتی مثبت برنامه ریزی کرده و سبب شود که افکار منفی مان حذف شود. تکرار عبارات در واقع تلقین به خویشتن است. شما به خود تلقین می کنید که دارای ویژگی مثبتی هستید یا به آرزوی خاص خود خواهید رسید. این تلقین های مثبت، باورهایی مثبت را در وجود شما شکل می دهد و باورهای شماست که زندگی تان را می سازد. اکنون که به قدرت کلام پی برده اید، دست به کار شوید و عبارات تاکیدی مثبت خود را بسازید.

نکات مهم درباره ی انجام دادن تمرینات :

  • هنگامی که بر تکرار عبارات متمرکز هستید، تصویری ذهنی از رخ دادن آن خواسته را به شکلی شفاف و واضح تجسم کنید. چون هر قدرت یک تصویر معادل هزار با تکرار کلمه است.

  • جملات باید هر روز تکرار شوند. حداقل این کار را باید 21 روز انجام دهید؛ زیرا با تکرار زیاد، جملات به صورت عادت درآمده و در ضمیر ناخودآگاه شما ثبت می شوند.

  • در مدت زمان انجام دادن تمرینات، باید از افکار و گفتار منفی درباره ی خواسته های خود پرهیز کنید. همچنین در مکان ها و در کنار افراد منفی قرار نگیرید.

  • به جای بیان طوطی وار عبارات، آن ها را با تمام وجود باور کنید. با شور و عشق و انرژی آن ها را به زبان بیاورید و ایمان داشته باشید که به خواسته های خود می رسید.

  • نگرانی و حساسیت شدید درباره ی شرایطی خاص، باعث جذب شرایط منفی می شود؛ بنابراین نگرانی درباره ی نتیجه ی کار را کنار بگذارید تا نتیجه ی دلخواهتان را به دست آورید.

  • حالات احساسی و فیزیکی خود را مطابق با عبارات تاکیدی تان تغییر دهید. ما این جملات تاکیدی را برای شروع سال جدید به شما پیشنهاد می دهیم:

  • خدایا سپاسگزارم که امسال هم پیوسته به من کمک می کنی.

  • من سالی پر از موفقیت برای خودم می سازم.

  • من امسال به آرزوهایم می رسم.

  • من در رشته ی مورد علاقه ام قبول می شوم.

منبع :

خرید کتاب