روش هایی ساده برای داشتن سالی خوب !

بیشتر افراد معتقدند که سال نو، مناسب‌ترین زمان برای شروع تغییرات مثبت در زندگی است؛ اما حقیقتی غم انگیز وجود دارد :

روش هایی ساده برای داشتن سالی خوب !

با وجود آن که بیشتر افراد سال نو را با شور، شوق، قدرت و بلندپروازی های جدید آغاز می کنند؛ اما بیشتر آن ها در عرض چند هفته دوباره به عادت های سابق خود برمی گردند!

6 روش برای سالی پر هدف:

  • 1. از گذشته درس بگیرید.

کمی وقت صرف کنید و به تجربیات سال گذشته تان بیندیشید. آن گاه درس های حاصل از تجربیات تان را به خاطر بسپارید. رخدادهای سال گذشته نتایجی را به بار آورده اند. این نتایج چه موفقیت آمیز باشند و چه شکست، در هر حال آن ها را به سادگی بپذیرید و برچسب «خوب» یا «بد» به آن ها نزنید.

از هر اشتباهی درس بگیرید و متعهد شوید که آن ها را دوباره انجام ندهید.

  • 2. کهنه ها را دور بریزید و فضایی جدید ایجاد کنید.

وقتی که امور گذشته همچنان بر عملکرد شما تاثیر می گذارند، برنامه ریزی برای آینده بسیار دشوار می شود. شاید مجبور شوید که سال جدید را با کارهای نیمه تمام سال قبل آغاز کنید. در این شرایط، باید هر چه سریع تر آن پروژه را تکمیل کنید؛ زیرا با خلاصی از دست کارهای قبل، فضای جدیدی در ذهنتان باز می شود. 

  • 3. اهدافتان را مکتوب کنید.

هر آنچه ارزش دستیابی دارد، بی شک ارزش نوشتن هم خواهد داشت. بنابراین اهداف اصلی خود را برای سال جدید تعیین کرده و لیستی از آن ها تهیه کنید. هر یک از این اهداف، باید مرحله ای برجسته را در چشم انداز بلندمدت زندگی یا کسب و کارتان نشان دهند.

پس از نوشتن اهدافتان، آن ها را در جایی قرار دهید که هر روز جلوی چشمتان باشند. برای دستیابی به هر هدف، مهلت ( یا ترتیب زمانی ) تعیین کنید؛ سپس اهدافتان را به مراحل کوچک تری تبدیل کرده و آن ها را به اعمالی روزانه یا هفتگی تقسیم کنید.

  • 4. ورزش کنید.

همه می دانیم که انجام دادن تمرینات ورزشی منظم، اساس سلامت کلی بدن است؛ ولی تعداد کمی از افرادی به طور منظم ورزش می کنند. برای بسیاری از افراد، شروع سال نو، انگیزه ای برای انجام دادن حرکات ورزشی است. 

  • 5. مهارت های جدیدی بیاموزند.

هدف جدید، نیازمند عملکرد جدید است و عملکرد جدید نیازمند کسب مهارت جدید.

با صرف کمی وقت، مهارت های مورد نیاز خود را برای امسال مشخص کنید. آن گاه در پی افرادی باشید که در آن زمینه صلاحیت دارند و می توانند به شما کمک کنند. 

  • 6. برای خودتان طرح توسع فردی داشته باشید.

واقعیتی درباره ی همه ی موجودات جهان وجود دارد: برخی از موجودات در حال رشدند و برخی می میرند. در این بین، هیچ استثنایی هم وجود ندارد. اگر شما به طور مداوم در حال یادگیری و پیشرفت نباشید، به عقب سقوط می کنید.منبع :