هدیه‌ی سال نو!

بسیاری از ما هنگام سال جدید، به عزیزانمان هدیه می‌دهیم و دوست داریم که عشق و محبت مان را به نوعی به آن‌ها نشان دهیم.


با این کار به آنان می گوییم که چقدر وجودشان برایمان ارزشمند است. هدیه، پیوند بین اعضای خانواده، دوستان و همکاران را محکم می کند. وقتی شما به کسی هدیه می دهید، یعنی او را دوست دارید و برای او ارزش قائل هستید.

در واقع، فردی که هدیه می دهد، بیش از شخص دریافت کننده خوشحال می شود. شما با این کار می توانید احساس « ارزشمند بودن » را در خودتان ایجاد کنید و به خود ببالید که توانسته اید فرد دیگری را شاد کنید.

در ایام قدیم، هدیه ها بیشتر شامل اشیاء و وسایل دست ساز بود و مردم، بیشتر به نیت این عمل توجه می کردند؛ اما متاسفانه امروزه هدایا بیشتر رنگ و بوی مادی به خود گرفته و در بسیاری از مواقع، افراد برای فخرفروشی به یکدگیر هدیه می دهند!

افراد قدیمی تر به فرزندانشان هدایایی می دادند که تا سالیان سال برای آن ها باقی بماند و ارزشمند باشد؛ مثل یک آلبوم عکس. و بر روی آن هم می نوشتند : زیباترین لحظات زندگی ات را در این آلبوم ثبت کن! اما ما امروزه به فرزندان و عزیزانمان چه هدیه ای می دهیم؟!

هدیه های دوست داشتنی:

اگر افراد در هنگام هدیه دادن و هدیه گرفتن برخی اصول را رعایت کنند، بی شک در وجود دو طرف خوشحالی و صمیمیت بیشتری ایجاد می شود :

  • همیشه سعی کنید برای افراد کوچکتر خانواده هدیه تهیه کنید. با این کار، همه را خوشحال می کنید.

  • اگر برای دو قلوها یا خواهر و برادرهایی با اختلاف سنی کم هدیه می گیرید، سعی کنید تا حد امکان هدیه ها به هم شبیه باشند تا هر دو را به یک میزان خوشحال کنید.

  • گاهی اوقات می توانید به جای خرید کالا، فرد مقابلتان را به رستوران، تئاتر یا سینما ببرید و شب خوبی را با هم بگذرانید.

  • هرگز هدیه را بدون کادو کردن به کسی ندهید. لذت کادو گرفتن به بازکردن بسته بندی و کاغذ کادوی دور آن است.

  • روی بسته هدیه تان، جمله ای به یادماندنی بنویسید.

 به یاد داشته باشید که هدف اصلی هدیه دادن، ایجاد محبت یا حتی از بین بردن ناراحتی ها و کدورت هاست؛ بنابراین هرگز این کار شیرین و دوست داشتنی را تبدیل به زحمت و مشقتی برای خود و دیگران نکنید!

به امید سالی مملوء از آرامش و زیبایی برای شما همرازان عزیز!


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب