افزایش چربی سوزی با این چهار حرکت

یکی از فواید ورزش افزایش سوخت و ساز بدن است که باعث چربی سوزی می‌شود. می‌توان با انجام تنها 10 دقیقه ورزش در یک فضای کوچک هم ساعت‌ها سوخت و ساز بدن را افزایش داد.

افزایش چربی سوزی با این چهار حرکت

حرکات زیر برای افزایش سوخت و ساز بدن مناسب هستند. هر حرکت را باید 45 ثانیه انجام داد و 30 ثانیه بین آنها استراحت کرد. کل پروسه چهار حرکتی را دو بار در روز انجام دهید.

چهار حرکت موثر و آسان برای افزایش سوخت و ساز بدن به شرح زیر است:

1. انجام اسکات با و‌ز‌نه بر روی صندلی

جلوی یک صندلی ‌بایستید. پاها را به اندازه عرض لگن از هم فاصله دهید و در هر ‌دست یک دمبل نگه د‌ار‌ید. وزن را بر روی پاشنه پا بیاندازید و حرکت اسکات را تا جایی انجام دهید که باسن شما با صندلی تماس پیدا کند. سپس دوباره بایستید. وزنه‌ها را به سمت شانه‌ها ببرید، دوباره دست‌ها را پایین بیاورید و حرکت را دوباره تکرار کنید. هنگامی که می‌ایستید عضلات باسن را منقبض کنید.

2. بالا بردن زانوها و بازوها

در حالی که در هر کدام از دست‌ها یک دمبل نگه داشته‌اید بایستید. وزنه‌ها را در کنار شانه‌ها نگه دارید. زانوی پای راست را به سمت سینه ببرید و همزمان دست چپ را بالای سر ببرید. همین حرکت را بر روی سمت دیگر بدن نیز انجام دهید. بدین شکل دست و پای مخالف را با هم حرکت می‌دهید. در این حرکت باید عضلات شکم نیز درگیر شوند.

3. حرکت استپ

در حالی که پاها را به هم چسبانده‌اید بایستید. کمی زانوها را خم کنید و در حالی که در هر کدام از دست‌ها یک دمبل نگه داشته‌اید آنها را در کنار لگن قرار دهید. پاها را به ترتیب به عقب ببرید و برگردانید. هنگامی که پا را به سمت عقب می برید عضلات باسن را منقبض کنید. عضلات شکم را نیز در این حرکت درگیر کنید.

4. حرکت لانژ با فشار

در حالی که هر دو پا را به طرفین باز کرده‌اید پشت یک صندلی بایستید. زانوی راست را خم کنید و حرکت لانژ را بر روی سمت راست انجام دهید، وزن را بر روی پاشنه پای راست بیاندازید. دوباره بالا بیایید و این کار را بر روی سمت چپ انجام دهید. هر بار که بالا می‌روید دست را به سمت بالا بکشید و هر بار که پایین می‌آیید دست‌ها را بر روی صندلی قرار دهید. سریع حرکت کنید تا ضربان قلب شما افزایش یابد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب