کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 4 پاسخ- 19 اسفند 94

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 4 پاسخ- 19 اسفند 94

یک سؤال، 4 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


چرا شرکت در آزمون‌های عید را باید جد‌ی‌تر از آزمون‌های جمع‌بندی نیم‌سال اول گرفت؟

پاسخ 1- دلیل عمده‌ی آن زمانی است که در اختیار دارید؛ اما دلایل دیگری نیز دارد از جمله:

- فاصله‌ی دوران نوروز تا کنکور کم‌تر است و هر چه بیش‌تر به خاطر بسپارید کم‌تر فراموش می‌کنید.

- بهترین زمان برای سبقت گرفتن از رقبای‌تان است؛ زیرا خیلی از بچه‌ها این دوران را با جدیت دنبال نخواهند کرد.

- هر چه به کنکور نزدیک‌تر می‌شویم بیش‌تر دانش‌آموزان شروع به مطالعه می‌کنند و اگر ما کم‌کاری کنیم ممکن است از بقیه عقب بمانیم.

سیدمحمد حسینی

پاسخ 2- چون به پایان کار و رسیدن به هدف نزدیک‌تر هستید. ضمناً آزمون دادن و درس خواندن در ایام تعطیل (به‌ویژه تعطیلات طولانی‌مدت) نیاز به جدیت بیش‌تری دارد و البته به همان نسبت هم نتیجه‌ی بهتر و پربارتری هم خواهد داشت.

حسن ایزدی

پاسخ 3- اگر در آزمون‌های جمع‌بندی نیم‌سال اول نمی‌توانستید مبحثی را یاد بگیرید یا تمام کنید، برای جبران آن، امیدوار به دوران طلایی نوروز بودید. نوروز، مهم‌ترین ایستگاه جبرانی برای جمع‌بندی بخش مهم و عمده‌ای از درس‌هاست. حفظ نقاط قوت و پایدار کردن آن‌ها، تبدیل یادگیری‌های ناقص به کامل، افزایش تراز و حتی جهش، اصلی‌ترین دستاوردهای آزمون‌های نوروز هستند که هیچ کدام از این موارد نباید کم‌اهمیت تلقی شوند.

سارا شفافی

پاسخ 4- چون پیشرفت مهم‌ترین استراتژی ما در سال کنکور است؛ چون ایستگاه جبرانیِ بزرگ و طلایی دوران نوروز مقدمات زمانی پیشرفت را فراهم کرده است و حالا وقت قرار دادن این پیشرفت در مقیاس شخصی و فردی است و این اصل با حضور پرانگیزه در دو آزمون این پروژه حاصل می‌شود. از سوی دیگر و در راستای همین تئوری پیشرفت، وضعیت فراشناختی بسیار بهتری در مقایسه با شرایط قبل از آزمون‌های نیم‌سال اول دارید. حالا وقت اصلاح همه‌ی شرایطی است که در آزمون جمع‌بندی پروژه‌ی 4 داشتید. از روش‌های مطالعه تا هدف‌گذاری‌ها و وضعیت درس‌ها؛ این راهکار اصلی پیشرفت است. آمادگی برای پروژه‌ی 6، مهم و جدی است؛ چون پیشرفت، رسیدن به اهداف و فرصت‌های طلایی در سال کنکور جدی و مهم هستند.  

حسام زینی‌ لشکاجانی