ترمیم غضروف درمانی موثر برای ورزشکاران بالای 40 سال

بیمارانی که مشکل آسیب دیدگی غضروف زانو دارند معمولا نمی‌توانند ورزشی که می‌خواهند را انجام دهند زیرا درد در این ناحیه احساس می‌کنند.

ترمیم غضروف درمانی موثر برای ورزشکاران بالای 40 سال

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت MNT، پروسه‌های ترمیم غضروف مختلف نشان داده است که بین 50 تا 90 درصد موفقیت در این درمان وجود دارد اما بیشتر پروسه‌های درمانی انجام شده در افراد 30 ساله یا جوانتر انجام شده بود. مطالعات انجام شده‌ای که در جلسه آکادمی جراحان ارتوپد مطرح شد نشان داده که پروسه‌های ترمیمی غضروف‌ها می‌تواند باعث کاهش درد زانو به هنگام انجام ورزش شود. این پروسه درمانی در افراد بالای 40 سال بهتر جواب می‌دهد.

غضروف زانو، بافتی سفیدرنگ است که در انتهای استخوان قرار دارد و به فرم گرفتن مفصل کمک می‌کند. این قسمت ممکن است به راحتی آسیب ببیند. غضروف به خودی خود ترمیم نمی‌شود و تکنیک‌های مختلف درمانی برای ترمیم غضروف وجود دارد.

افرادی که این پروسه درمانی را انجام دادند، به طور متوسط 3 سال و نیم بعد از آن می‌توانستند فعالیت فیزیکی بیشتری داشته باشند و در عین حال درد کمتری احساس می‌کردند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
امت و حکومت نبوی از تاریخ شناسی یازدهم
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( دهم )
دبیر : حبیبه محبی