دوربری اطلاعات کلاسیک با استفاده از پرتوهای لیزری

دانشمندان آلمانی با استفاده از پرتوهای لیزری برای نخستین بار نشان داده‌اند که دوربری نه فقط در جهان ذرات کوانتومی بلکه در جهان کلاسیک هم وجود دارد.

دوربری اطلاعات کلاسیک با استفاده از پرتوهای لیزری

به گزارش سرویس علمی ایسنا، الکساندر سزامیت و مارکو اورنیگوتی از دانشگاه ینا در آلمان با استفاده از پرتوهای لیزری خاص با موفقیت توانستند زبان فنی را بدون انتقال خواص انرژی یا ماده، دوربری کنند.

به گفته محققان، ذرات بنیادی مانند الکترون‌ها و ذرات نور بخودی خود در یک حالت خاص بهم‌ریخته و نامنظم وجود دارند. به عبارت ساده‌تر این امکان وجود دارد که این ذرات در یک لحظه در چند مکان وجود داشته باشند. این امکان که دوربری کوانتومی نام دارد، هنوز در جهان واقعی اثبات نشده است.

محققان آلمانی برای نخستین بار نشان دادند که دوربری می‌تواند در جهان عادی نیز وجود داشته باشد.

اطلاعات مورد نیاز به یک ویژگی خاص نور پیوند زده شد. اگرچه این امر تنها بصورت محلی کار می‌کند اما محققان دریافتند که اطلاعات کلاسیک بطور آنی دوربری شدند.

این یافته‌ها می‌تواند در زندگی واقعی و بویژه در حوزه ارتباطات بکار گرفته شود. علاوه بر آن،‌ اگرچه هنوز راه زیادی برای کاربرد وسیع این دستاورد باقی مانده اما تجربه جدید این ایده را که افراد در آینده دیگر به هواپیما، قطار یا اتوبوس برای سفر نیاز نداشته باشند، امکان‌پذیرتر کرده است.

این یافته‌ها در مجله " Laser & Photonics Reviews " منتشر شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب