طبیعت روسیه

این کشور بزرگ که یازده منطقه زمانی رو تحت پوشش خود قرار داده غنی از حیات وحشی دست نخورده میباشد.

طبیعت روسیه

 این کشور بزرگ که یازده منطقه زمانی رو تحت پوشش خود قرار داده غنی از حیات وحشی دست نخورده میباشد. در پس ابرشهرهایی مانند مسکو و سنت پترزبورگ، دنیایی باشکوه با کوه هایی بلند، رودخانه هایی خروشان، و گیاهان و حیواناتی منحصر به فرد پنهان شده است. ما از طریق دسترسی بی سابقه ای که به این مناطق پیدا کرده ایم قادریم برخی از این جلوه های زیبای قارۀ روسیه را به تصویر بکشیم. و در طول شش قسمت دیدنی این سرزمین پهناور و متنوع را کاوش خواهیم کرد.  روسیه عالی ترین نمونه از این مطلب است که جثه اهمیتی ندارد. معدود کشورهایی مامن چنین پستانداران خارق العاده ای هستند. ببر آمور بزرگ ترین گربۀ دنیاست. خرس قطبی بزرگ ترین شکارچیِ زمینی نیاست. خرس های قهوه ای بسیار بزرگ رودخانه را در جستجوی ماهی قزل آلا زیر پا میگذارند. آسمان روسیه قلمروی بزرگ ترین جغد دنیا و عقاب های دریایی باشکوه است. در آبهای یخ بستۀ شمالی شیرهای دریایی و نهنگ های بِلوگا دست به شکار ماهی میزنند. این سرزمین همچنین پناهگاه برخی از کمیاب ترین گونه های دنیاست که پلنگ آمور یکی از آنهاست. 

 اوسوریلند:

  • حیات وحش اوسوریلَند از جنگل های تاریک سیکوت آلین تا رودخانۀ خروشان امون کشیده شده است.



 سیبری:

  • در منطقه یاکوتا در سیبری، حیوانات نادری همچون آهوی مشک، درنای سیبری و سمندر سیبری زندگی می کنند.


کامچاتکا:

  •   آتش فشان های فعال ساختار شبه جزیرۀ دور افتادۀ کامچاتکا را شکل میدهند. جایی که خرس ها و عقاب ها غنیمتی های دریاچۀ پر برکت کوریل را با یکدیگر سهیم میشوند.


 مرز وسیع:

  • به رشته کوه های کوکسِس روسیه سفر کرده و شاهد مناظر چشمگیر این سرزمین با تپه های برفگیر، بیابان های لم یزرع و چمنزارهای کوه های آلپ باشید.


طبیعت روسیه


طبیعت روسیه