برگزیدگان بیست و نهمین جشنواره خوارزمی معرفی شدند

با برگزاری بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی برترینهای این دوره از جشنواره معرفی شدند.


بیست و نهمین جشنواره خوارزمی صبح امروز با حضور وزیر علوم آغاز شد.

دبیرخانه جشنواره بین‌المللی خوارزمی بعد از اعلام فراخوان، از ابتدای خرداد ماه ۹۴ درمجموع ۶۲۸ طرح را در پنج محور پژوهشی پذیرش کرد.

از مجموع طرح‌های دریافت شده، ۴۰۲ طرح از سوی پژوهشگران و فناوران داخل کشور ارائه شد. همچنین در بخش خارجی ۲۲۶ طرح از محققان ۴۴ کشور جهان که از این تعداد ۱۴ طرح از سوی ایرانیان مقیم خارج از کشور بود، به این دوره از جشنواره ارائه شد.

طرح‌های داخلی و خارجی در ۱۶ گروه تخصصی برق و کامپیوتر، مکانیک، فناوری‌های شیمیایی، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم پایه، زیست فناوری، محیط‌زیست و علوم پایه پزشکی، عمران، معماری و هنر، علوم پزشکی، مواد، متالوژی و انرژی‌های نو، فناوری نو، صنایع و مدیریت فناوری، هوافضا، نرم‌افزار و فناوری‌ اطلاعات و مکاترونیک مورد ارزیابی قرار گرفتند.

گروه‌های تخصصی بعد از ارزیابی علمی، در مجموع تعداد ۴۷ طرح را به هیات داوران پیشنهاد کردند و بعد از داوری مجدد، تعداد ۱۱ طرح از بخش داخلی، ۹ طرح از بخش خارج از کشور و ۳ طرح از ایرانیان مقیم خارج از کشور به عنوان برگزیدگان نهایی انتخاب شدند.

اسامی برگزیدگان بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی

ـ محمد مظلوم اردکانی رتبه اول پژوهش‌های بنیادی برای طرح «توسعه دانش ساخت حسگر‌ها، ایمونو حسگرها و آپتا»

ـ محمد علی آموزگار رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی برای طرح «مطالعه منابع زیستی میکروارگانیسم‌های هالوفیل ایران»

ـ پیمان صالحی رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی برای طرح «روش‌های نوین برای تهیه ترکیبات صناعی و طبیعی»

ـ سعید مهتدی از شرکت توربو کمپرسور نفت رتبه اول پژوهش‌های کاربردی برای طرح «پژوهش، طراحی و توسعه دانش فنی تولید توربین گازی صنعتی ۲۵ مگاوات IGT۲۵»

ـ محمدرضا شاه‌نظری رتبه دوم پژوهش‌های کاربردی برای طرح «ارائه یک راه‌حل محاسباتی ـ کاربردی جدید برای بهینه‌سازی عملکرد احتراق با سوخت گاز در نیروگاه بخار»

ـ محمدعلی اردکانی رتبه دوم پژوهش‌های کاربردی برای طرح «کسب دانش فنی، طراحی و ساخت شبیه‌ساز سقوط آزاد»

ـ حسین صادقی رتبه سوم پژوهش‌های کاربردی برای طرح «اکتساب فناوری رشد تک‌بلور ژرمانیوم با قطب بزرگ»

ـ شاهین مسعودی رتبه دوم پژوهش‌های توسعه‌ای برای طرح «تولید واکسن زنده دوگانه نیوکاسل و برونشیت عفونی»

ـ محمدرضا سویزی رتبه سوم پژوهش‌های توسعه‌ای برای طرح «کسب دانش فنی تولید کاتالیزورهای واحد تولید پلی‌اتیلن ترفتالات (PET) صنایع پتروشیمی»

ـ مجید برغانی فراهانی از شرکت صنایع آذرآب رتبه سوم پژوهش‌های توسعه‌ای برای طرح «تولید لوله‌های دوجداره به روش انقباضی ـ هیدرولیکی ـ حرارتی»

ـ انوشیروان مرآت از شرکت صنایع ارتباطی آوا برگزیده موفق در تولید ملی برای طرح «تجاری‌سازی سوییچ تلفنی ترکیب نسل جدید با قابلیت ارتباط با شبکه‌های IP»

برگزیدگان ایرانیان مقیم خارج از کشور

ـ علیرضا خادم حسینی رتبه اول پژوهش‌های بنیادی برای طرح «نانو و میکرو هیدروژل‌های ساخته‌ شده برای مهندسی بازسازی‌کننده»

ـ محمدجعفر طاهرزاده رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی برای طرح «تبدیل ضایعات کشاورزی و مواد زائد سوخت‌های زیستی و مواد باارزش افزوده»

ـ بهرخ خوشنویس رتبه دوم پژوهش‌های کاربردی برای طرح «ساخت سازه‌های ساختمانی به کمک ربات روی کره زمین و سایر کرات»

طرح‌های برگزیده خارجی

ـ گوچان ژائو رتبه‌ اول پژوهش‌های بنیادی برای طرح «زمین‌شناسی پرکامبرین و ابرقاره»

ـ هیروکی اوشیما رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی برای طرح «نظریه‌ پدیده‌های الکتریکی دوسویه ذرات نرم»

ـ پاول وایس رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی برای طرح «حدود نهایی کوچک‌سازی»

ـ برانرد بریت رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی برای طرح «بهبود و کشف روش‌ها و مفاهیم نوین در سنتز شیمی آلی و واکنش‌های کاتالیتیکی»

ـ یی فانگ تسای رتبه سوم پژوهش‌های بنیادی برای طرح «نقش ناقلین NRT۱ در انتقال و پیام‌رسانی نیترات»

ـ آلن ـ اف ـ کاومن رتبه اول پژوهش‌های کاربردی برای طرح «پاتوژنز مالاریا»

ـ کریستوف کلاین رتبه دوم پژوهش‌های کاربردی برای طرح «از درمان کودکان تا پیشگامان پزشکی شخصی ـ اتحاد بین‌المللی برای کودکان مبتلا به بیماری‌های نادر سیستم ایمنی بدن»

ـ جورج آنچیتا رتبه سوم پژوهش‌های کاربردی برای طرح «ارتقای نفت سنگین»

ـ دکتر سورش بهارگاوا رتبه سوم ابتکار برای طرح‌ «توسعه فناوری مواد هوشمند برای شناسایی جیوه از پسماندهای صنعتی»