بررسی زمینه‌های همکاری دانشگاه‌های "گیلان" و "فولدا" آلمان

رئیس دانشگاه فولدا آلمان از افزایش 15 درصدی پذیرش دانشجویان بین المللی این طی 5سال اینده خبر داد و گفت: زمینه‌های همکاری خوبی در آینده برای دانشگاه گیلان و فولدای آلمان وجود دارد.

بررسی زمینه‌های همکاری دانشگاه‌های "گیلان" و "فولدا" آلمان

به گزارش خبرنگار ایسنا، پرفسور کریم خاکزار در مراسمی که با عنوان معرفی سیستم آموزش عالی آلمان در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد،اظهار کرد: آشنا شدن با دانشگاه گیلان در زمینه بررسی تعاملات و ارتباطات دو دانشگاه از اهداف سفر به ایران است.

وی با بیان اینکه تعداد دانشجویان بین المللی در 5سال آینده 15 درصد افزایش خواهد یافت ،افزود:بودجه تحقیقاتی دانشگاه فولدا آلمان نیز در راستای انجام پژوهش های کاربردی افزایش می یابد.

رئیس دانشگاه فولدا آلمان با اشاره به ارتباطات دانشگاه گیلان و دانشگاه فولدای آلمان تصریح کرد:زمینه های همکاری خوبی در آینده برای دو دانشگاه وجود دارد و برگزاری دوره های مشترک آموزشی و همکاری علمی در زمینه های تحقیقاتی بین دو دانشگاه افزایش خواهد یافت.

خاکزار انعقاد توافق نامه برای تبادل اعضای هیئت علمی میان دو دانشگاه را از دیگر اهداف سفر سه روزه به دانشگاه گیلان عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، در راستای تعمیق روابط و گسترش همکاری های بین المللی، دانشگاه گیلان از ۱۵ الی ۱۷ اسفند ماه، میزبان هیأتی از دانشگاه علمی کاربردی فولدا آلمان (متشکل از رییس دانشگاه، مدیر روابط بین الملل، مدیر گروه کامپیوتر و تنی چند از اعضای هیأت علمی این دانشگاه) است.

در نشستی که نمایندگان این دانشگاه با دکتر احمد رضی رییس دانشگاه گیلان و تنی چند از معاونان، مدیران و اعضای هیأت علمی دانشگاه داشتند، طرفین درباره همکاری مشترک در موضوعات علمی، اعزام دانشجویان دکتری برای دوره‌های فرصت مطالعاتی و استفاده از امکانات آزمایشگاهی، امکان بازدیدهای علمی برای دوره‌های تخصصی و انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک گفت وگو کردند.

پس از این نشست پروفسور کریم خاکزار، رییس دانشگاه علمی کاربردی فولدا آلمان، در جمع اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه گیلان حضور یافت و به معرفی این دانشگاه و نظام آموزشی کشور آلمان پرداخت و ضمن مقایسه نظام تحصیلی قدیم و جدید اروپا، آماری کلی از وضعیت آموزشی، گروه های تخصصی، آزمایشگاه ها و امکانات دانشگاه فولدا ارائه کرد و در پایان به معرفی زمینه های پژوهشی مورد علاقه در دانشگاه فولدا پرداخت.

در ادامه نشست دکتر وینی روزاتیس، مدیر روابط بین الملل دانشگاه فولدا، سیاست های دانشگاه فولدا در قبال جذب دانشجویان بین المللی را معرفی کرد و به ارائه آماری از دانشجویان بین المللی این دانشگاه، انواع برنامه های تحصیلی قابل ارائه به زبان های انگلیسی، آلمانی و تسهیلات ارائه شده برای جذب دانشجویان بین المللی پرداخت و به سوالات حضار در این زمینه پاسخ داد.

همچنین در جلسات تخصصی جداگانه ای پروفسور ولکر هینن کامپ و پروفسور پائول گریم اعضای هیأت علمی دانشگاه فولدا، به تشریح مسایل بین المللی سازی دانشگاه، ارتباطات بین فرهنگی و چالش های فرهنگی پیش روی دانشگاه و معرفی آخرین دستاوردهای علم کامپیوتر در زمینه تکنولوژی تصویر سه بعدی و واقیت مجازی پرداختند.

منبع :