درخت‌کاری دانشجویان علامه در افتتاحیه بوستان سروقامتان

مراسم روز درخت‌کاری و افتتاح نمادین بوستان سروقامتان صبح امروز در ساختمان مرکزی در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.

درخت‌کاری دانشجویان علامه در افتتاحیه بوستان سروقامتان

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر حسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی در این مراسم که با حضور دکتر ریاضی معاون سازمان امور دانشجویان، دکتر حسینی مدیر کل دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان، درویشی مدیرکل آموزش محیط زیست، رحیمی مدیرکل دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت، طباطبایی مدیرکل دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد و مقدسی قائم‌مقام سازمان جنگل‌ها و مراتع برگزار شد، در سخنانی اظهار کرد: امیدوارم این حرکت نمادین در دانشگاه علامه طباطبایی آغازگر یک پویش دائمی فرهنگی، اجتماعی و علمی در دانشگاه علامه باشد.

سلیمی با اشاره به آیاتی از قرآن مجید اظهار کرد: در قرآن از طبیعت به عنوان آیات الهی نام برده شده است. بنابراین هر آنچه که در طبیعت وجود دارد جزو آیات و نشانه‌های الهی محسوب می‌شود. از طرفی دیگر به بیان معصومان مهمترین نشانه‌های خلقت، شهدا و افرادی هستند که جان و حیات خود را برای پاسداشت ارزش‌های الهی در طبق اخلاص قرار می‌دهند.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: این مراسم باعث پیوند بزرگترین انسان‌ها و آیات الهی در طبیعت می‌شود زیرا به افتخار هر یک از شهدا، جانبازان و ایثارگران درختی کاشته می‌شود و با کاشتن هر درخت هم به آیات الهی ارج نهاده می‌شود و هم به پیوند انسان‌ها با طبیعت کمک می‌شود.

وی با بیان اینکه دانشجویان همراه درختان از لحاظ جنبه‌های مختلف رشد می‌کنند، گفت: با رد شدن از کنار هر یک از این درختان هم یاد آیات خداوند و هم یاد شهدا را گرامی خواهیم داشت.

ضعف فرهنگ مهمترین علت تخریب محیط‌زیست

به گزارش ایسنا، مقدسی قائم‌مقام سازمان جنگل‌ها و مراتع نیز در این مراسم با اشاره به فرهنگ کشور ایران و آموزه‌های دینی گفت: هم در فرهنگ غنی ایرانی و هم در آموزه‌های دینی در مورد احترام به طبیعت سخنان فراوانی گفته شده است. در مورد نگاه به طبیعت به رویکرد بهره‌کشی از طبیعت، پاسداری از طبیعت و اینکه طبیعت مظهر جمال الهی است وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه علامه طباطبایی در حوزه علوم انسانی دانشگاهی ممتاز و برتر است، افزود: اگر از ما به عنوان یک کارشناس سوال شود می‌گوییم مهمترین علت تخریب محیط زیست ضعف پایه‌های فرهنگی است که جامعه دانشگاهی باید در مورد این مساله کند و کاو کند.

قائم‌مقام سازمان جنگل‌ها و مراتع افزود: این مساله که در آموزه‌های دینی و فرهنگ کشور ما احترام به طبیعت تاکید شده اما مهمترین عامل تخریب محیط زیست ضعف فرهنگی است و این یک تناقض محسوب می‌شود.

مقدسی افزود: من به عنوان یک کارشناس فنی تاکید می‌کنم که در توسعه فضای سبز باید در انتخاب گونه‌ها رقبت شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب