کدام قسمت‌های جهان به تغییرات آب‌و‌هوایی حساس‌ترند؟

قسمت‌های مختلف دنیا به تغییرات آب‌وهوایی واکنش‌های خاصی دارند.

کدام قسمت‌های جهان به تغییرات آب‌و‌هوایی حساس‌ترند؟

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان؛ اکنون دانشمندان با استفاده از ماهواره‌ها نقشه مکان‌های حساس به تغییرات آب‌وهوایی را در مقیاس جهانی ارائه کردند.

یکی از محققان این تحقیق "آلیستر سدون" نام دارد. وی در این باره معتقد است: بر اساس اطلاعات جمع‌آوری شده به مدت بیش از 14 سال از ماهواره‌ها نقاط حساس به تغییرات آب‌وهوایی شناسایی شدند.

در آخرین تحقیقات، محققان تحریک تولیدات گیاهی ماهیانه را بررسی کردند و آن را شاخص حساسیت پوشش گیاهی نامیدند. آنان حساسیت اکوسیستم‌های مختلف را در کوتاه مدت با ناهنجاری‌های ناشی از آن بررسی کردند.

وی در ادامه افزود: ما نواحی حساس بومی با حساسیت بالا به تغییرات آب‌وهوایی را در نواحی قطب شمال، کمربند جنگلی شمالی، جنگل‌های استوایی، مناطق کوهستانی سراسر جهان، جلگه و نواحی چمن‌زار آسیای مرکزی، شمال و جنوب امریکا، جنگل‌های جنوب امریکا و نواحی شرقی استرالیا را شناسایی کردیم.

این نتایج به ارزیابی‌های واکنش به تغییرات اکوسیستم‌های تغییرات آب‌وهوایی کمک خواهد کرد و به محققان اجازه ادامه کنترل تغییرات آب‌وهوایی در مناطق مختلف دنیا را می‌دهد.

نتایج این تحقیق در نشریه طبیعت منتشر شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
سفر به اعماق زمین از علوم تجربی ششم دبستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( ششم دبستان)
دبیر : زینب عمادیان