کاهش حدود 100 رشته در شاخه کار و دانش

وزیر آموزش و پرورش از تصویب کاهش رشته‌های شاخه فنی و حرفه‌ای به 150 رشته خبر داد.

کاهش حدود 100 رشته در شاخه کار و دانش

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی‌اصغر فانی در حاشیه گردهمایی نمایندگان شورای عالی آموزش و پرورش در استان‌ها در پاسخ به پرسش ایسنا درباره تصویب کاهش رشته‌های شاخه کار و دانش اظهار کرد: شاخه کار و دانش دوره متوسطه در نظام آموزشی جدید 6.3.3 سه ساله شده است، در حالی که در نظام قبلی دو ساله بود.

وی ادامه داد: اکنون فرصت بیشتری در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد و می‌تواند تخصصی‌تر رشته‌های خود را دنبال کند. یکی از مزایای شاخه کار و دانش و فنی و حرفه‌ای این است که بتوانیم آن را متناسب با نیاز جامعه تعریف کنیم و اگر رشته‌ای نیاز نبود، آن را حذف کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شاخه کار و دانش منعطف است، اظهار کرد: قبلا رشته‌های شاخه کار و دانش به حدود 263 می‌رسید که اکنون به حدود 150 رشته کاهش یافته است.

فانی در پاسخ به پرسش دیگری درباره حذف آزمون تیزهوشان در شهر تهران گفت: این اقدام مخالف سند تحول نیست. یک کار اجرایی انجام شده که جلسه‌ای پیرامون ان در هفته‌های آن تشکیل و ابعاد مختلف آن را بررسی خواهیم کرد.

فانی اضافه کرد: به تدریج تا قبل از پایان سال این مطالبات پرداخت خواهد شد و مشمولان آن 31 هزار نفر هستند که لازم است همین‌جا از آنها به علت این دیرکرد پرداخت عذرخواهی کنم.

منبع :