تغییرات نظام آموزشی به پایه دهم می‌رسد

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه از سال تحصیلی جاری امر هدایت تحصیلی دانش آموزان در پایان پایه نهم انجام خواهد شد گفت: مشاوران در مدارس متوسطه اول به ما کمک می‌کنند، لذا مشکلی در این زمینه نداریم.

تغییرات نظام آموزشی به پایه دهم می‌رسد

علی اصغر فانی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به اینکه سال آینده تغییرات در نظام آموزشی جدید به سال دهم می‌رسد اظهار کرد: بر این اساس متوسطه دوم نیز سه پایه خواهد شد و دانش آموزان شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کارودانش سه سال در هنرستان‌ها درس می‌خوانند.

وی افزود: در جلسات گذشته شورای عالی موفق به تصویب جداول درسی شاخه‌های نظری و همچنین شاخه فنی و حرفه‌ای و کارودانش شدیم و نهایتا هفته آینده بررسی آیین نامه هدایت تحصیلی نیز به پایان می رسد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در ادامه اصلاحات، هدایت تحصیلی در انتهای پایه نهم انجام می شود گفت: دانش آموزان باید در انتهای پایه نهم رشته تحصیلی خود را با مشاوره و راهنمایی مربیان و مسافران انتخاب کنند، البته عوامل مختلفی در این هدایت تحصیلی دخیل خواهند بود.

فانی در پاسخ به این پرسش که آیا کمبود مشاور و مربی پرورشی در مدارس امر هدایت تحصیلی را با مشکل مواجه خواهد کرد؟ گفت: خیر، در سند تحول آمده است که بحث هدایت تحصیلی باید از اول ابتدایی شکل بگیرد اما امسال در کلاس نهم این کار را انجام می دهیم و مشاوران مدارس متوسطه اول این کار را انجام خواهند داد و مشکلی وجود ندارد.

وی تاکید کرد که امیدواریم از سال آینده مشاوران را در همه مقاطع تحصیلی داشته باشیم تا امر هدایت تحصیلی بهتر صورت بگیرد.

منبع :