نوجوان از مهمانی‌های اجباری خسته می‌شود

اغلب نوجوانان تمایل به گذراندن وقت خود با دوستانشان را داشته و از شرکت در مهمانی‌های خانوادگی خسته می‌شوند.

نوجوان از مهمانی‌های اجباری خسته می‌شودسارا فغانپور روانشناس در گفت و گو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: تمایل نداشتن نوجوان به شرکت در مهمانی های خانوادگی بسیاری از خانواده ها را نگران کرده است به طوری که انها برای حل این موضوع، حالت دفاعی به خود گرفته و نوجوانشان را مجبور به حضور در مهمانی ها می کنند.

وی با بیان اینکه اجبار به نوجوان برای حضور در مهمانی که خود به ان تمایل ندارد وضع را از چیزی که هست بدتر می کند ، افزود: والدین می توانند به تصمیم نوجوان احترام بگذارنند اما او را به حال خود رها نکنند .

این روانشناس ادامه داد: در گام اول والدین باید نسبت به شناسایی دوستان اقدام کنند چرا که با شناخت کلی و معرفی انها ، اطلاعات کافی در اختیار گرفته و نگرانی ارتباط فرزند با دوستان ناباب ،از بین خواهد رفت.

وی افزود: والدین به جای جر و بحث های خسته کننده و درگیری های همیشگی بهتر است در چنین مواقعی به فرزند خود بگویند" ما به تصمیم تو احترام می گذاریم و در مقابل از تو نیز می خواهیم تا به خواسته های ما احترام بگذاری " این روش موجب می شود تا برای انجام هر کاری با هم به تفاهم برسند.

فغانپور گفت: نگرانی و دغدغه والدین برای فرزند نوجوان طبیعی بوده اما با برخوردهای نامناسب و روشی غلط ، نوجوان از خانه فراری و به محیط بیرون خو می گیرد بنابراین باید در این دوره بسیار محتاطانه عمل کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب