نقش پدر را در تربیت کودک دست کم نگیرید

اهمیت نقش پدر در تربیت فرزند اگر بیش‌تز از نقش مادر نباشد، کم‌تر نیست.

نقش پدر را در تربیت کودک دست کم نگیریدفریبا احدی بیگلو روانشناس عمومی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: علاوه بر تصور نادرست عده‌ای که تنها نقش مادر را در تربیت فرزند مهم می‌دانند، پدر نیز عامل مهم در شکل گیری اصول تربیتی برای کودک به شمار می رود.

وی افزود: یادگیری مهارت‌های اجتماعی و همچنین نظارت و یاری کردن پدر در انتخاب دوست برای فرزند خود خصوصاً در سنین نوجوانی از مهمترین نقش‌های پدر بوده، به گونه‌ای که نظارت و کنترل مادر به صورت تکی بر این قضیه نمی‌تواند بطور کامل انجام شود.

احدی بیگلو در ادامه اضافه کرد: تربیت اقتصادی فرزند و در واقع راه و رسم درست و بهینه خرج کردن، آموزش معارف دینی صحیح و مهمتر از آن اهمیت پدر در جنبه الگو بودن برای کودک از دیگر نقش‌های پر رنگ پدر در اصول تربیتی فرزند است.

این روانشناس در پایان خاطرنشان کرد: بیان اهمیت نقش پدر در تربیت فرزند به معنای نادیده گرفتن و یا کم رنگ بودن نقش مادر نبوده و هر دو والد نیز در تربیت کودک خود اثر داشته و به همین دلیل توصیه شده که پدران وقت بیشتری را برای رسیدگی به خانواده و خصوصاً فرزندان خود صرف نمایند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب