42 کتابفروشی استان اصفهان در طرح عیدانه کتاب مشارکت کرده اند

تاکنون 42 کتابفروشی استان اصفهان در طرح «عیدانه کتاب» مشارکت کرده اند.

42 کتابفروشی استان اصفهان در طرح عیدانه کتاب مشارکت کرده اند

طرح «عیدانه کتاب» از اتفاقات خوب در حوزه نشر با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه کتاب است که بخشی از یارانه مصرف کننده به سمت کتاب فروشی ها سوق داده شده است.

با توجه به فرارسیدن عید نوروز، فرصتی برای مردم و کتابفروشی ها ایجاد شده تا از این طرح استفاده شود.

تاکنون 42 کتابفروشی استان اصفهان در طرح «عیدانه کتاب» مشارکت کرده اند که شهرستان های نجف آباد، شاهین شهر، سمیرم، فولاد شهر، شهررضا، نطنز، کاشان، نائین و خمینی شهر از جمله شهرستان های عضو در این طرح هستند.

شهر اصفهان با 29 کتابفروشی، کاشان با چهار کتابفروشی و شاهین شهر با دو کتابفروشی، بیشترین سهم این مشارکت را به خود اختصاص داده اند.

کتابفروشی های نشر نوشته، نقش نگین، کتاب باستان، کتابسرای جاویدان، کتابستان آفاق، کتاب زمان، کتاب کودک و نوجوان (فروشگاه اینترنتی شهر نیبگ)، کتاب خوارزمی، مهرگان، کتاب پژوهش،گنج دانش، کتاب فروشی شهر زبان اصفهان، کتاب سفیر، دانشجویان، کتاب فارابی، پرتو دانش، کتابفروشی عصر پویا، پیک فرهنگ و همام از جمله کتابفروشی های فعال استان اصفهان در طرح «عیدانه کتاب» هستند.

از دیگر کتابفروشی های استان اصفهان که در این طرح شرکت کرده اند، می توان به فروشگاه نوبل، سوره، گلفام، کتاب همام، کلبه کتاب، کتاب پیوند، کتاب نیما، ساربوک بادرود، پارسا، خانه کتاب کاشان، ساربوک 15 خرداد، شهر کتاب کوثر، پخش کتاب اصفهان، کتابسرا، کتاب فروشی پیام نوین، کتاب توس، کتابسرای تندیس، کتابفروشی ادبستان، کتابفروشی رشد، فانوس، کتابسرا، شهر کتاب کاشان و نشر بهروز اشاره کرد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه طرح عیدانه کتاب به دنبال تقویت کتابفروشی ها و گسترش فرهنگ کتابخوانی است، گفت: هدف از این طرح تشویق مردم به حضور در کتابفروشی ها ،خرید کتاب و کمک به این واحدهای فرهنگی از طریق یارانه اختصاصی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

حجت الاسلام امیر ارزانی افزود: به دلیل استقبال خوب مردم و کتابفروشی ها از طرح کتابفروشی به وسعت ایران، مرحله دوم این طرح در حال اجراست که مردم می توانند از تخفیف 20 درصدی برخوردار شوند.

وی اضافه کرد: استان اصفهان در طرح « کتابفروشی به وسعت ایران» از میان ٢٦ استان شرکت کننده در این این طرح، بیشترین سهم این یارانه را به خود اختصاص داد.

طرح « عیدانه کتاب» با شعار «امسال کتاب عیدی دهیم» در بازه زمانی یک ماه از ١٥ اسفند تا ١٥ فروردین در سطح کشور اجرا می شود.