ضرورت ایجاد رشته‎‎های دانشگاهی جدید با موضوع سلول‌های بنیادی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به ضرورت ایجاد زمینه‌های آشنایی بیشتر با علوم و فناوری سلول‌های بنیادی گفت: رشته‌های دانشگاهی جدید با موضوع سلول‎‎های بنیادی ایجاد شود.

ضرورت ایجاد رشته‎‎های دانشگاهی جدید با موضوع سلول‌های بنیادی

در سمپوزیوم یک روزه بیولوژی تولید مثل، فن‎‎آوری سلول‎‎های بنیادی و پزشکی بازساختی، با اشاره دستاوردهای نظام سلامت در استان یزد، اظهار کرد: کنترل بیماری های میکروبی از جمله دستاوردهای نظام سلامت در عصر امروز است.

وی توسعه بیش از پیش مبانی علمی حوزه پزشکی را مستلزم ایجاد رشته‎‎های جدید دانست و بیان کرد: تأکید مقام معظم رهبری در راستای ایجاد رشته تخصصی سلول‎‎های بنیادی، نشانه حساسیت و اهمیت این موضوع است.

میرجلیلی با اشاره به ظرفیت‌های استان یزد در حوزه تحقیقات ناباروری، گفت: دانشگاه علوم پزشکی یزد با تشکیل کمیته سلول‎‎های بنیادی، از سال‎‎ها پیش تحقیق و پژوهش در راستای شناخت و بررسی سلول‎‎های بنیادی را در دستور کار خود قرار داده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی ارائه خدمات سیستماتیک پژوهش‎‎های بیولوژیکی را مستلزم تأسیس بانک سلولی در استان یزد دانست و بیان کرد: برگزاری سمپوزیوم بیولوژی تولید مثل، فن‎‎آوری سلول‎‎های بنیادی و پزشکی بازساختی از جمله راهکارهای توسعه علوم و فناوری‎‎های سلول‎‎های بنیادی در استان است.

منبع :

همایش جمع بندی علوم اجتماعی حل سوالات کنکور خارج از کشور 96 بخش سوم
چهارم انسانی     دبیر : آزیتا بیدقی