تغییرات آزمون دستیاری دندانپزشکی اعلام شد

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جزئیات دوره سی ام آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی و تغییرات این آزمون را اعلام کرد.

تغییرات آزمون دستیاری دندانپزشکی اعلام شد

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی، سعید عسگری گفت: در این دوره مشابه با سال های قبل، ثبت نام و ارسال مدارک داوطلبان به صورت اینترنتی است و در روزهای 9 تا 20 اسفند انجام می شود.

وی افزود: مهم ترین تفاوت شکلی این آزمون با دوره قبل به سؤالات آزمون دستیاری دندانپزشکی مربوط است که در آزمون 1395 در مجموع 250 سؤال شامل 30 سوال از درس پروتزهای دندانی، 20 سؤال از هر یک از دروس آسیب شناسی دهان و فک و صورت، ارتودانتیکس، اندودانتیکس، پریودانتیکس، بیماری های دهان و فک و صورت، جراحی دهان و فک و صورت، دندانپزشکی ترمیمی، دندانپزشکی کودکان، رادیولوژی دهان و فک و صورت و زبان انگلیسی و 10 سوال از دروس دندانپزشکی جامعه نگر و مواد دندانی طرح می شود.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت افزود: تفاوت مهم دیگر نیز در اعمال ضرایب دروس در هر رشته انتخابی است که به افزایش وزن امتیازات مربوط به سوالات مطروحه در رشته اصلی و در رشته هایی که ارتباط بیشتری با رشته تخصصی مورد درخواست داوطلب دارند، نسبت به سایر سوالات منجر می شود.

عسگری اظهار کرد: مطابق با مصوبه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی، به افرادی که موفق به کسب حداقل 50 درصد نمره خام این آزمون (بدون اعمال ضرایب) شوند اجازه انتخاب 25 رشته - محل داده می شود.

آزمون دستیاری تخصصی دندانپزشکی ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 7 مرداد 95 به طور همزمان در کشور برگزار می شود.

منبع :