دانش آموزان تهرانی به نام خود نهال می‌کارند

دانش آموزان منطقه ۳ تهران در آستانه فرارسیدن هفته درختکاری در بوستان بزرگ ملت به نام خود نهال می‌کارند.

دانش آموزان  تهرانی به نام خود نهال می‌کارند

به گزارش خبرگزاری مهر، علی ولی زاده رئیس اداره ی فضای سبز با اعلام این خبر گفت: یکصد نفر از دانش آموزان همزمان با هفته ی درختکاری هریک به نام خود در بوستان ملت نهال می کارند ضمن اینکه مشاوران این مرکز نحوه ی نگهداری و کاشت نهال را به آنها آموزش دادند.

ولی زاده  در ادامه همچنین از اجرای مراسم ویژه ی کاشت نهال در روز درختکاری خبر داد و تصریح کرد: از سوی دیگر علاوه بر توزیع نهال در بوستان بزرگ ملت مراسم نمادین کاشت نهال  با حضور مدیران شهرداری منطقه ۳ صبح روز شنبه پانزدهم اسفند ماه برگزار می شود.

وی همچنین از اجرای ویژه برنامه های هفته ی درختکاری در سایر بوستان ها خبر داد و افزود: جشنواره ی گیاهان دارویی همراه  با آموزش و ارائه ی دم نوش ها و عرقیات گیاهی صبح روز جمعه چهاردهم اسفندماه در بوستان بهشت مادران برپا می شود.

ولی زاده  همچنین از برپایی مراسم یادمان مرحوم "محمد علی اینانلو " مجری مطرح و دوستدار محیط زیست در هفته ی درختکار ی خبر داد و افزود: این مراسم با مشارکت تشکل مردمی محیط زیست ساعت  ۹ صبح روز جمعه چهاردهم اسفند ماه با حضور خانواده ی مرحوم اینانلو و حضور دوستداران محیط زیست برگزار می شود.

وی همچنین از برپایی کارگاه آموزشی نگهداری از درختان چنار ویژه مناطق ۲۲ گانه در سوله ی مدیریت بحران بوستان ملت خبر داد و افزود: درخت چنار یکی از درختا ن مقاوم است که می تواند تا حدود زیادی آلودگی هوا راجذب می کند.

منبع :