چین به دنبال ارسال دومین آزمایشگاه فضایی به مدار

مقامات چینی از برنامه‌های این کشور برای ارسال دومین آزمایشگاه مداری خود موسوم به تیانگونگ دو به فضا در پائیز سال 2016 خبر دادند که قرار است سال آینده به یک فضاپیمای باری متصل شود.

چین به دنبال ارسال دومین آزمایشگاه فضایی به مدار

به گزارش سرویس علمی ایسنا، چین به عنوان بخشی از برنامه آزمایشگاه فضایی خود همچنین قصد دارد فضاپیمای شنزو 11 را به همراه دو فضانورد در زمستان سال آینده به ایستگاه تیانگونگ دو ارسال کند.

نسل بعدی موشک لانگ مارچ هفت پس از پرواز آزمایشی در مرکز پرتاب ماهواره ونچانگ در استان هاینان، نخستین فضاپیمای باری تیانژو-1 را که به معنی "خودروی بهشتی"‌ است در نیمه اول سال 2017 به فضا پرتاب خواهد کرد که به ایستگاه فضایی تیانگونگ دو متصل شده و به انجام آزمایشات خواهد پرداخت.

طی این فرآیند، چین به بررسی فناوری‌های کلیدی از جمله حمل و نقل محموله، عرضه مجدد سوخت در مدار، اقامت میان مدت فضانوردان در فضا و همچنین انجام آزمایشات علمی و ابزاری در مقیاس نسبتا بزرگ خواهد پرداخت.

برنامه فضایی چندین میلیارد دلاری چین قصد دارد یک ایستگاه فضایی دائمی سرنشین‌دار را تا 2022 در مدار قرار دهد.

این کشور در حال حاضر نخستین ایستگاه فضایی خود موسوم به تیانگونگ یک را از سپتامبر 2011 به فضا پرتاب کرده و دو فرآیند الحاق را طی دو سال بعدی آن با موفقیت انجام داده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب