خلاقیت فرزند خود را دو چندان کنید

رشد خلاقیت و تفکر خلاق مهارتی بوده که باید از دوران کودکی در فرد شکل بگیرد.

خلاقیت فرزند خود را دو چندان کنیدابراهیم غفاری حق روانشناس عمومی در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: برای داشتن تفکر و ذهنی خلاق در کودکان روش‌های متفاوتی وجود داشته که با بهره گیری از سطح هوشی، توانمندی‌ها، استعداد و علایق گوناگون می‌توان این تفکر خلاق را در آنها  افزایش داد.

وی ادامه داد: رشد خلاقیت معمولا در کودکان بالای 5 سال رخ داده زیرا از این سن تمرکز و توجه کودک بر روی انجام کارها بیشتر شده و اولین نکته در پرورش ان در نظر گرفتن تشویق توسط والدین برای آنها است.

غفاری حق تصریح کرد: والدین باید توجه داشته باشند که محیط شلوغ و درهم هنگام فعالیت و بازی در اطراف کودک موجب پریشانی و عدم تمرکز او شده همچنین دادن اجازه به وی در کمک کردن هنگام آشپزی به مادر و یا انجام کارهایی دیگر زیر نظر والدین باعث شده تا اشتیاق و توجه کودک به کارهای متفاوت افزایش پیدا کند.

این روانشناس در پایان افزود: جلوگیری از تماشای بیش از حد تلویزیون و نیز استفاده از بازی‌های رایانه‌ای برای کودکان همچنین تشویق کودک به بازی‌هایی با وسایلی از جمله شن، دکمه، لوله‌های پلاستیکی، نقاشی، مداد رنگی، مکعب و ... زیر نظر والدین باعث افزایش خلاقیت کودکان می‌شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب