روش‌هایی برای آسان‌تر شدن ورزش

ورزش تاثیر زیادی در افزایش سلامتی و کاهش وزن دارد. ممکن است که گاهی اوقات ورزش سخت به نظر برسد و ایجاد درد کند.

روش‌هایی برای آسان‌تر شدن ورزش

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت یاهو، راه‌هایی وجود دارند که می‌توانند ورزش کردن را آسان‌تر کنند. این راه‌ها عبارتند از:

1- ورزش را به آرامی شروع کنید و فعالیت را بیش از حد شدید آغاز نکنید. این کار شما را به هدف بلند مدت‌تان نزدیک نمی‌کند، سعی کنید به تدریج میزان شدت ورزش را افزایش دهید.

2- بر روی پاها تمرکز کنید. پاها بیشترین فشار را احساس می‌کنند. بهتر است که از کفش‌های مناسب استفاده کنید. کفش‌های رانینگ فشار بر روی پاها را کمتر می‌کنند.

3- از موسیقی استفاده کنید. در مطالعات منتشر شده اخیر در مجله پزشکی ورزشی و آمادگی جسمانی، مشخص شد افرادی که با موسیقی پیاده‌روی انجام می‌دهند. 10 درصد بیشتر به انجام این فعالیت ادامه می‌دهند. از موسیقی‌هایی استفاده کنید که احساس قدرت و راحتی بیشتری به شما بدهد.

4- در انتخاب لباس ورزش توجه کنید. لازم نیست که هزینه‌های زیادی برای تهیه لباس صرف کنید. بهتر است در لباس‌هایی که کاملا به بدن می‌چسبند استفاده کنید این لباس‌ها درد را کاهش می‌دهند. البته این لباس‌ها باید احساس راحتی به شما بدهند. لباس‌های روشن و طرح‌دار انگیزه برای ورزش را افزایش می‌دهند.

5- به دردهای خود توجه کنید. درد و آسیب دیدگی به خصوص در ناحیه مفاصل ممکن است خطرناک باشد. بهتر است از نظر مربیان حرفه‌ای و پزشکان استفاده کنید.

6- حرکت پلیومتریک همچون پروانه، طناب و دویدن ممکن است به زانوها و لگن فشار بیاورد. می‌توانید از حرکاتی استفاده کنید که فشار کمتری به مفاصل می‌آورند. پیاده‌روی و شنا گزینه‌های خوبی هستند، در انجام حرکات تنوع ایجاد کنید.

7- در صورتی که ایستادن زیاد شما را اذیت می‌کند، حرکات استقامتی به صورت نشسته انجام دهید. از دمبل، باندهای ورزشی و دستگاه کابل برای پرورش بازو، پا و بالاتنه استفاده کنید.

هنگامی که حرکت اسکات و لانژ انجام می‌دهید در کنار دیوار با صندلی بایستید.

8- در صورتی که در باشگاه خود راحت نیستند، باشگاه خود را تغییر دهید. سعی کنید در نهایت جایی را پیدا کنید که در آنجا احساس راحتی بیشتری می‌کنید. می‌توانید به جای باشگاه گاهی اوقات در فضای سبز یا در خانه نیز ورزش کنید.

9- ورزش‌هایی مانند یوگا انجام دهید که انعطاف‌پذیری را افزایش می‌دهند و روحیه را بهتر می‌کنند. این نوع ورزش‌ها تعادل را افزایش می‌دهد انجام این حرکت‌ها در کنار ورزش‌های دیگر می‌تواند به بهتر شدن شرایط بدنی کمک کند.

10- در انجام ورزش تعادل را رعایت کنید. با گرسنگی، تشنگی و خستگی ورزش نکنید. از سبزیجات و میوه‌ها استفاده کنید. غذاهایی که چربی یا فیبر زیاد دارند مصرف نکنید. این نوع مواد غذایی در هضم غذا اختلال ایجاد می‌کنند.

منبع :