بوتاکس، راهی برای درمان زانو درد در ورزشکاران

زانو درد معمولا برای یک هشتم افرادی که فعالیت و ورزش می‌کنند پیش می‌آید. بررسی‌های اخیر نشان داده است که تزریق بوتاکس و فیزیوتراپی می‌تواند به از بین رفتن این درد کمک می‌کند.

بوتاکس، راهی برای درمان زانو درد در ورزشکاران

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت MNT، محققان دانشگاه امپریال کالج لندن 45 بیمار را مورد بررسی قرار دادند. درد زانو در دوندگان و دوچرخه‌سواران معمولا در قسمت جلویی و بغل زانوها ایجاد می‌شود.

بوتاکس نوعی سم است. تاثیر تزریق آن به عضلات قسمت لگن در کنار انجام فیزیوتراپی از سوی محققان مورد بررسی قرار گرفت. 69 درصد از بیماران پنج سال بعد از این تزریق احساس درد نداشتند. زانو درد در دوندگان و دوچرخه‌سواران باعث ایجاد تورم و درد شدید می‌شوند و از ادامه فعالیت‌ آن‌ها جلوگیری می‌کند. این درد بعد از فعالیت ورزشی شدیدتر می‌شود و مدت زیادی استراحت لازم است تا درد کاهش یابد.

محققان دریافتند که یک پنجم زنان فعال و یک هشتم مردان به این درد مبتلا می‌شوند. روش‌های جدید درمانی بیماران شامل فیزیوتراپی، تورم، تزریق استروئید می‌شود. در صورتی که این روش‌ها موثر باشند، جراحی انجام می‌شود. بعد از این درمان‌ها نیز حتی بسیاری از بیماران همچنان احساس درد و کاهش توانایی در انجام فعالیت را دارند.

مدیر این تحقیقات می‌گوید خوشحالیم که راه جدیدمان تاثیرگذار بوده است و می‌توانیم به افراد فعال در سراسر جهان کمک کنیم. این تحقیقاتی گامی به سمت جلو بوده است. بوتاکس می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش درد داشته باشد.

بعد از بوتاکس فیزیوتراپی لازم است تا عضله‌ای که بوتاکس به آن تزریق شده قدرت خود را بازیابد.

نتایج این مطالعات در مجله آمریکایی پزشکی ورزشی منتشر شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب