انعقاد تفاهم‌نامه‌ای برای استفاده از موتورسیکلت‌های برقی

به منظور بهره‌گیری از موتورسیکلت‌های برقی در شهر اصفهان، تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و شهرداری اصفهان به امضا رسید.

انعقاد تفاهم‌نامه‌ای برای استفاده از موتورسیکلت‌های برقی

به گزارش سرویس علمی ایسنا، پرویز کرمی، مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری جایگزینی موتورسیکلت‌های برقی در اصفهان اظهار کرد: در جریان سفر دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور به استان اصفهان، تفاهم‌نامه همکاری استفاده و بهره‌گیری از موتورسیکلت‌های برقی در شهر اصفهان، بین این معاونت و شهرداری اصفهان امضا شد.

وی افزود: این تفاهم‌نامه با هدف ارتقای کیفیت هوای شهر اصفهان و ارتقای فرهنگ ترافیکی، تجاری‌سازی فناوری و حفظ محیط زیست امضا شده است.

کرمی تصریح کرد: در نشست مشترک معاون علمی و فناوری رییس جمهور و مهدی جمالی نژاد شهردار اصفهان، همچنین به موضوعات زیرساختی علوم و فناوری‌های اصفهان با محوریت شرکت‌های دانش‌بنیان و توسعه علم و فناوری در شهرهای دانش بنیان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با بیان این‌که دکتر ستاری در این سفر یک روزه، همچنین از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بازدید و با اعضای هیات رئیسه شرکت‌های دانش‌بنیان دیدار کرد، ادامه داد: بازدید از دانشگاه‌های نجف‌آباد و علوم پزشکی اصفهان نیز بخش دیگری از برنامه‌های سفر ستاری به استان اصفهان بوده است.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهور همچنین با اشاره به اینکه یکی از منابع مهم آلودگی در شهرهای بزرگ، وسایل نقلیه سوخت فسیلی از جمله موتورسیکلت‌ها هستند، خاطرنشان کرد: در این زمینه دولت‌ها در کشورهای مختلف جهان برای رشد استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی، سیاست‌های ویژه‌ای را اعمال کرده‌اند و در سال‌های اخیر در کشورمان نیز بحث کاهش مصرف سوخت و آلاینده‌های محیطی پررنگ‌تر از پیش دنبال می‌شود. تفاهم‌نامه مذکور در همین راستا توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد شده است و در آینده نزدیک با گسترش و افزایش موتورسیکلت‌های برقی، شاهد تاثیرات مثبت زیست‌محیطی آن در کشور خواهیم بود.

کرمی در پایان اظهار کرد: با توجه به محدودیت منابع سوخت فسیلی و مشکلاتی که در آینده نه چندان دور پیش رو خواهیم داشت، تولید موتورسیکلت الکتریکی می‌تواند به کاهش میزان مصرف بنزین در داخل کشور کمک کند، چرا که این موضوع هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ فناوری و محیط زیست دارای اهمیت است.

منبع :