درمان سرطان خون با افزایش سلول‌های حافظه

مطالعات حاکی از آن است که از طریق افزایش سلول‌های مغز به خصوص سلول‌های مربوط به حافظه می‌توان با سرطان خون مبارزه کرد.

درمان سرطان خون با افزایش سلول‌های حافظهبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مطالعه‌ی جدید نشان داده که از طریق درمان و بهبود سیستم ایمنی از طریق دستکاری ژنتیکی سلول‌ها می‌توان تومورهای لنفوم در بیماران به خصوص بیماران کلیوی را کاملا برطرف کرد. این در حالی است که شیمی درمانی نمی‌تواند این تومورها را به طور کامل برطرف کند.

به کارگیری و دستکاری سلول‌های بنیادی به همراه سلول‌های حافظه ممکن است راه جدید و در عین حال بسیار موثر و قوی در درمان سرطان به خصوص سرطان خون و تومورهای لنفوم باشد. اخیرا دانشمندان توانسته‌اند سلول‌هایی را از بدن بیماران و از سیستم ایمنی آن‌ها دریافت و دستکاری کنند و از این طریق سرطان خون را درمان یا دست کم مهار کنند.

این درمان نوعی درمان به وسیله سلول‌های ایمنی بدن بیمار است که تا به حال نتایج موفقیت‌آمیز و موثری داشته است و می‌تواند سنگ‌بنای پیشرفت‌های آینده در این زمینه باشد. اگر پزشکان بتوانند از برخی از سلول‌های ایمنی به نام سلول‌های حافظه T استفاده کنند عملکرد این روش درمانی به طور چشمگیری افزایش می‌یابد.

گزارش شده است که یک سلول دستکاری‌شده حافظه T کافی است تا توانایی مبارزه با سرطان خون را افزایش دهد. به همین علت با تعداد کمی از این سلول‌ها در بدن فرد بیمار می‌توان از عفونتی ساده تا سرطان خون جلوگیری کرد و آن را درمان یا مهار کرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب