اعطای بن کتاب به دانش آموزان در ازای پسماند خشک

دانش آموزان منطقه ۳ تهران با تحویل پسماند خشک به اداره‌ی بازیافت بن کتاب دریافت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود رضا سابقی، رئیس اداره پسماند منطقه در این باره گفت: برای آشنایی و مشارکت دانش آموزان در طرح جمع آوری پسماند خشک از مبدا ، دانش آموزان به ازای پسماند خشک خود به ماموران بازیافت بن کتاب دریافت می کنند.

وی افزود: انجام چنین طرحی باعث می شود دانش آموزان برای مشارکت در این طرح فرهنگی تشویق شوند و همچنین از والدین خود بخواهند در این طرح مشارکت کنند.

 رئیس اداره ی مدیریت پسماند با اشاره به اجرای  طرح "کمپین آسمان آبی ،زمین پاک" در شهر تهران گفت: با توجه به تاثیر پذیری خانواده ها از کودکان خود و لزوم فرهنگ سازی از سنین پایین این طرح به اجرا گذاشته است از سوی دیگر  کودکان در قبال تحویل پسماند خشک به غرفه های بازیافت  کارت ها ی جایزه دریافت می کنند.

وی با اشاره به اینکه این اداره اقدام به خرید جایزه و تحویل آن به مدارس کرده است تصریح کرد: کودکان همراه با خانواده های خود می توانند پسماندهای خشک منازل خود از قبیل کاغذ ،فلزات ،شیشه ،پلاستیک و.. را به غرفه های بازیافت مستقر در محلات تحویل داده و در ازای آن کارت جایزه دریافت کنند و با جمع کردن تعداد ی از این کارت ها  و تحویل آن به مدارس جایزه دریافت کنند.

سابقی با اشاره به عزم جدی مدیریت شهری برای توسعه ی طرح تفکیک مواد از مبدا و جلب مشارکت شهروندان در این زمینه گفت : این طرح هم اکنون به طور گسترده در مدارس دخترانه و پسرانه ی  کمیل، نرجس، شمیم فاطمیه، مفتح، نور ایمان، کوشش، شفاعت  در حال اجراست و تاکنون یکهزار و ۱۴۰ نفر از دانش آموزان آموزش چهره به چهره دیدند.

وی ضمن استقبال از مشارکت مدیران و مربیان مدارس با اداره ی مدیریت پسماند گفت : این طرح هم اکنون در سایر مدارس نیز در حال اجراست و در نظر داریم تمامی مدارس را تحت پوشش قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه آموزش بازیافت در قالب مسابقه ،کارگاه بهترین ها از دوریختنی ها ، اجرای نمایش و... در ۶۰ درصد از مدارس این منطقه اجرا شده است افزود: کودکان یکی از مهمترین گروه های هدف برای آموزش بازیافت هستند که تاثیر مطلوبی هم می توانند بر والدین خود داشته باشند

منبع :

مطالب مرتبط ...
پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره پردیس ، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی ، نحوه چیدمان رشته ها ، انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب