بازگشت فضانورد به زمین ظرف یک هفته آینده

اسکات کلی، فضانورد ناسا به همراه میخائیل کورنینکو کیهان‌نورد روسی که مارس سال گذشته به ایستگاه بین‌المللی فضایی رسیده بودند ظرف یک هفته آینده به زمین بازخواهند گشت.

بازگشت فضانورد به زمین ظرف یک هفته آینده

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان، آژانس فضایی ایالات متحده آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: کلی پس از آغاز ماموریت یکساله‌اش در ایستگاه فضایی بین‌المللی راه را برای ماموریت‌های آینده سفر به مریخ باز کرد. در این یک سال کِلی موفق به انجام ماموریت‌های کلیدی از جمله کاشت اولین سبزیجات و گل فضایی شد.

ناسا برای انجام تحقیقات بسیار خود درباره نحوه تغییرات بدن انسان در طول یکسال اقامت در فضا با دیگر سازمان‌های فضایی همکاری داشته است.

همزمان با این ماموریت یکساله، مطالعه دوقلوها در زمین انجام شد. مارک برادر دوقلوی همسان اسکات که خود نیز پیش از این فضانورد ناسا بوده مطالعاتی داشته و به محققان اجازه مقایسه پروفایل ژنومیک برادران را داده است. این مطالعه تاکنون در تحقیقات فضایی بشری صورت نگرفته بود.

این زمینه جدید مطالعاتی، داده‌ها و اطلاعاتی را برای تجزیه و تحلیل محققان فراهم کرده است که قابل تصور نیست.

به گفته جان چارلز، سرپرست تیم برنامه تحقیقاتی بشری ناسا این ماموریت پس از بازگشت اسکات همچنان ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه ‌افزود: در این ماموریت تحقیقاتی یکساله داده‌های پزشکی این فضانورد را سه تا 6 ماه پس از بازگشت وی به زمین جمع‌آوری خواهیم کرد. برای تحقیقات مطالعاتی دوقلوها جمع‌آوری این اطلاعات در زمین نیز ادامه خواهد داشت.

اهمیت داده‌های پس از پرواز همسان با داده‌های حین پرواز است و این به دانشمندان در چگونگی ارسال ایمن انسان به مریخ و بازگرداندن آن به زمین کمک می‌کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب