فراگیر کردن طب تلفیقی از اهداف تعاملات وزارت بهداشت

معاون طب سنتی وزارت بهداشت کشور را در حوزه‌ی فراگیر کردن طب سنتی و طب رایج نسبت به کشورهایی همچون چین و کره عقب دانست و گفت: استفاده از تجربیات این کشورها از اهداف تعاملات ما با آنهاست.

فراگیر کردن طب تلفیقی از اهداف تعاملات وزارت بهداشت

محمود خدادوست معاون طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور گفت : کشورهایی همچون کره‌، چین، مجارستان و اتریش را در حوزه ی فراگیر کردن طب تلفیقی پیشرفته خواند و گفت: هدف ما در فاز اول تعاملات با این کشورها استفاده از تجربیات آنها به ویژه در حوزه ی فراگیر کردن طب تلفیقی و به کارگیری طب سنتی در کنار طب رایج است.

وی ادامه داد: از طرفی سعی داریم در خصوص نحوه‌ی ادغام طب سنتی و نظام سلامت نیز از تجربیات این کشورهای پیشرفته بهره‌مند شویم. کشورهایی همچون چین و هند حداقل در ٥٠ درصد خدمات بهداشتی و درمانی خود از طب سنتی استفاده می‌کنند.

خدادوست افزود: از طرفی ما نیز می‌توانیم طب سنتی ایرانی اسلامی را در پی این رفت و برگشت‌ها، برگزاری همایش‌های مشترک و تبادل استاد و دانشجو به دنیا بشناسانیم. به طور قطع نیز مورد اقبال آنان قرار می‌گیرد.

وی به طور مشخص اتریش را مثال زد و بیان کرد: اتریش کشوری است که علاقه مند است پزشکانش را به دانشکده‌های طب سنتی ما بفرستد تا آموزش‌های عملی طب سنتی بر مبنای قانون بوعلی سینا را ببینند و یا ما متخصصانی را برای برگزاری دوره‌های آموزشی به اتریش بفرستیم.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب