اطلس جهانی سلولی طراحی شد

یک گروه بین المللی از محققان الگوریتمی را طراحی کرده اند که عملکردی مشابه اطلس سلولی دارد و راه را برای رشد اندام‌های مختلف توسط سلول‌های بنیادی هموار می‌کند.

اطلس جهانی سلولی طراحی شدبه گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، این الگوریتم Mogrify نام دارد و روند رشد سلول های بنیادی پرتوان را با دقت بالا پردازش می کند و با هیچ یک از روش های مشابه کنونی قابل قیاس نیست.

سلول بنیادی پرتوان قابلیت تبدیل به انواع سلول های بدن از جمله بافت چشم، سلول های عصبی، سلول های قلب یا اندام های دیگر را دارد. این روش برای اولین بار توسط یک محقق ژاپنی به نام شینیا یاماناکا در سال 2007 میلادی مطرح شد و جایزه نوبل پزشکی را از آن خود کرد. روش ارایه شده توسط این محقق ژاپنی با اینکه دستاورد بزرگ و ارزشمندی محسوب می شود، خطاهایی به دنبال دارد و برای استفاده در انسان آماده نیست.

الگوریتم Mogrify تمام عوامل مورد نیاز برای این فرآیند را محاسبه کرده و کار را ساده می کند. این الگوریتم عملکردی شبیه به اطلس جهانی سلول ها دارد و می تواند حیطه های جدید در تبدیل سلول های بدن را در اختیار قرار دهد. با استفاده از این روش، تبدیل سلول های بنیادی به سلول های بافت مورد نظر و احیای بافت آسب دیده با دقت بالایی انجام می شود.

نتایج این تحقیقات در نشریه Nature Genetics منتشر شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب